REKLAMA

W środę, 1 sierpnia Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek wraz z dyrektorem Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo – Wychowawczych Bogusławą Śledzińską sprawdzali postęp prac remontowych w placówkach oświatowych, między innymi w Szkole Podstawowej nr 16, Przedszkolu Miejskim nr 9 na Podwalu oraz Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej.

Jak co roku w jaworznickich szkołach i przedszkolach okres przerwy wakacyjnej wykorzystywany jest na wykonanie prac remontowych. Tego lata remonty i prace naprawcze odbywają się w 16 placówkach oświatowych. Aktualnie trwają niezbędne prace remontowe, które pozwolą na to, by od 1 września przedszkolaki i uczniowie mogli rozpocząć naukę w optymalnych warunkach. Tegoroczne remonty będą kosztowały blisko 4 mln zł, z czego prawie 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

Najwięcej środków przeznaczono na prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 16 (1 mln 350 tys. zł) na Podwalu oraz w Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej (ponad 662 tys. zł).

W Szkole Podstawowej Nr 16 wykonywana jest termomodernizacja, a w Szczakowej    w Zespole Szkół Nr 3 zmianie ulega sposób użytkowania części mieszkalnej placówki na potrzeby pięciu oddziałów przedszkolnych – informuje  Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Duży remont trwa także w Szkole Podstawowej Nr 14 na Borach – tam wykonana zostanie przebudowa kotłowni i wymiana instalacji c.o. za ponad 450 tys. zł, jako III etap zadania termomodernizacji. Z remontów w jaworznickich placówkach oświatowych będą się cieszyć również dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego Nr 18 w Byczynie. Tam za blisko pół miliona złotych przebudowane zostaną pomieszczenia kuchni i sanitariaty.

Ponad 300 tys. zł przeznaczone zostanie na adaptacje  dwóch pomieszczeń na sale zajęć w Przedszkolu Miejskim Nr 9 na Podwalu, a ponad 260 tys. zł na remont pomieszczeń kuchni w Szkole Podstawowej Nr 4 na Starej Hucie.

Ponadto dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego Nr 19 w Jeleniu i Przedszkola Miejskiego Nr 27 na Podłężu cieszyć się będą z nowych placów zabaw wykonanych w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, a uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 20 w Byczynie w ramach JBO wybudowany zostanie plac do ćwiczeń zewnętrznych.

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki