Forum Seniora 2018 w Jaworznie

Jak ustrzec się działaniu nieuczciwych sprzedawców i akwizytorów? Jak dbać o kondycję serca i jak aktywnie spędzać czas? „Serce i rozum nie mają zmarszczek”, czyli Forum Seniora 2018 za nami

REKLAMA


W spotkaniu organizowanym przez redakcję „Dziennika Zachodniego” udział wzięli marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz poseł Paweł Bańkowski. Gośćmi spotkania byli m.in. kardiolog prof. Andrzej Bochenek i neurolog dr Gabriela Kłodowska.


W założeniu pomysłodawców cykl spotkań Forum Seniora ma być skuteczną odpowiedzią na rosnące potrzeby osób starszych. Czas emerytury coraz częściej kojarzy się z aktywnością fizyczną, samorozwojem czy dobrym momentem na zwiedzanie i poznawanie świata. Forum Seniora to również dydaktyka związana z asertywnością i omówieniem socjotechnik stosowanych przez nieuczciwych handlowców, których ofiarami coraz częściej stają się właśnie osoby starsze.

Czwartkowe spotkanie było też dobrym momentem na podsumowanie polityki senioralnej w województwie śląskim.

Stereotyp emerytury spędzanej na kanapie przed telewizorem odchodzi w niepamięć. Forum Seniora zdaje się nie tylko potwierdzać tę tezę, ale też dawać osobom starszym nowe, przydatne narzędzia w celebracji drugiej młodości.