Leczenie bez wiercenia jest możliwe i to już w Jaworznie. Moja praktyka stomatologiczna we wrześniu dołączyła do elitarnej grupy kilkudziesięciu tysięcy gabinetów na całym świecie, w których zęby są leczone bezboleśnie przy użyciu piaskarki abrazyjnej

REKLAMA

Aktualnie jesteśmy jedynym gabinetem w Jaworznie, który oferuje takie leczenie. To oznacza w wielu przypadkach leczenie zębów bez wiercenia. Zamiast wiertła wykorzystujemy strumień sprężonego powietrza z drobinkami tlenku glinu.

To wyjątkowe rozwiązanie jest w wielu przypadkach dużo korzystniejsze niż praca z wiertłem. Umożliwia ono opracowywanie ubytków w obrębie szkliwa i zębiny. Co ciekawe użycie tego sprzętu umożliwia nam opracowanie ubytku o średnicy aż o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, co jest metodą oszczędzającą zdrowe tkanki zęba, a jak wiemy, nasze zęby są najważniejsze i im mniej naruszamy zdrowe tkanki, tym lepiej.

Dodatkowo sprzęt ułatwia nam odnajdywanie ujść kanałów, przygotowanie bruzd przed lakowaniem, usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych i wiele innych.

Uważam, że to świetne rozwiązanie dla dzieci zrażonych do dentysty przez wiertło i osób bojących się wierteł. Choć jak wiemy wszystko wymaga czasu i pracy, to teraz szanse na pozbycie fobii są jeszcze większe. W dużej mierze zastąpienie wiertła okazje się nie tylko udogodnieniem pod względem komfortu Pacjentów, ale i pod względem ich zdrowia, a chodzi mi głównie o jak najmniejszą inwazyjność zabiegu. Przede wszystkim zabieg przy użyciu piaskarki jest cichy i bezbolesny – w niektórych przypadkach nie potrzeba nawet znieczulenia, nie ma nieprzyjemnych wibracji, dźwięku i stresu związanego z użyciem wiertła. Użycie piaskarki również zmniejsza ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej. Zakupiliśmy najnowszy dostępny model piaskarki- PrepStart H2O amerykańskiej firmy Dernvill. Piaskarka ta jest produktem nowatorskim i posiada zaświadczenie o innowacyjności.

Mam nadzieję, że dzięki rozwiązaniom, które wprowadzam do naszego miasta wielu mieszkańców Jaworzna będzie mogło coraz chętniej odwiedzać dentystę. Aktualnie w mojej praktyce stawiamy na jak najmniej inwazyjne i bezbolesne leczenie, w czym pomagają nam między innymi: gaz rozweselający z możliwością dopasowywania stężenia podtlenku azotu, znieczulenie komputerowe i znieczulenie transkortykalne QuickSleeper5, piaskarka abrazyjna- są to rozwiązania, którymi dysponujemy jako jedyni w Jaworznie. Staramy się zapewniać naszym Pacjentom jak najwyższą jakość usług przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań inwestując w rzeczy, których nie oferują inne gabinety w naszym mieście. Mamy nadzieję, że i tym razem udało się nam zaskoczyć pozytywnie naszych Pacjentów!

Praktyka dentystyczna dr n. med. Tatiana Jamróz-Szłapa

Jaworzno, ul. Spacerowa 1

tel. 609 956 057

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki