Jaworznicka Izba Gospodarcza wraz z Komputronik Biznes podpisała list intencyjny w sprawie ustanowienia w Jaworznie „Jaworznickiego Centrum Kompetencyjnego przemysłu 4.0”. Ta inicjatywa ma na celu wspieranie przedsiębiorców w regionie Śląska i Zagłębia w pogłębianiu wiedzy na temat nowoczesnych metod i narzędzi wykorzystujących systemy informatyczne do wspomagania zarządzania oraz produkcji w przedsiębiorstwach.

REKLAMA

Centrum Kompetencyjne będzie otwarte na zapotrzebowanie wszystkich firm chcących posiąść wiedzę na temat możliwości rozwoju swojej działalności za pomocą wykorzystania dostępnych technologii informatycznych. Komputronik Biznes, jako strategiczny partner oraz integrator systemów IT będzie wspierał proces edukacji przedsiębiorców oraz wspomagał docelowo w stworzeniu miejsca w którym zastosowanie nowoczesnych technologii IT będzie można zobaczyć w specjalnie przygotowanym Showroomie. W zakresie Przemysłu 4.0 centrum będzie skupiać się na technologiach wsparcia systemów zarządzania firmą, obrotu dokumentów, wizualizacji procesów produkcyjnych, poszerzonej rzeczywistości, IoT oraz wdrażaniu automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstw.

Jerzy Zamarlik – prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej

To dobra wiadomość dla przedsiębiorców w Jaworznie i w okolicy. Dzięki tej współpracy informacje na temat możliwości rozwoju firm w obszarze nowych technologii będą dostępne w naszym mieście na wyciągnięcie ręki – podsumował Jerzy Zamarlik, prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej.

Drugim celem powstania centrum kompetencji jest wsparcie lokalnych ośrodków naukowych oraz szkół kształcących w kierunkach technicznych poprzez stworzenie oferty edukacyjnej dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych oraz studentów. Zadaniem projektu będzie wprowadzenie partnerów technologicznych do kursów zawodowych realizowanych w szkołach na terenie Jaworzna.

Jako integrator systemów informatycznych w Polsce, jesteśmy zadowoleni, że możemy pokazać szerokie możliwości rozwoju dla lokalnych firm. – mówi Kamil Krzywicki, dyrektor regionalny Komputronik Biznes.

Realizacja tych zadań i powołanie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 daje dużą szansę na ożywienie gospodarcze, wprowadzenie innowacyjności i aktywizację nie tylko istniejących podmiotów ale również stworzenie nowych innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki