„Śląskie. Dla kobiety.” w Jaworznie

Zachęcająca do udziału w badaniach związanych z profilaktyką raka piersi akcja „Śląskie. Dla Kobiety.” dotarła do Jaworzna. Właśnie o profilaktyce, zapobieganiu i leczeniu raka piersi rozmawiano na zorganizowanej 28 września w jaworznickim hotelu Pańska Góra konferencji. Akcję „Śląskie. Dla Kobiety.” swoim patronatem objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa 

REKLAMA

„Śląskie. Dla Kobiety” ma przede wszystkim na celu dotarcie do jak największego grona odbiorców i zachęcenie do poddania się badaniom, dzięki którym wczesne wykrycie nowotworu, daje wysokie szanse na przeżycie. W Polsce rocznie na raka piersi zapada 100 tys. kobiet, a także mężczyzn. 

„Śląskie. Dla Kobiety” to program, który powstał z inicjatywy sejmiku województwa
śląskiego, który ogłosił rok 2018 rokiem profilaktyki raka piersi. Projekt ten spotyka się z
ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa śląskiego, którzy z chęcią stają się ambasadorami akcji.

„Śląskie. Dla Kobiety” wspiera również poseł na sejm, a także tegoroczny kandydat na prezydenta Jaworzna – Paweł Bańkowski. Podczas konferencji można było wysłuchać historii walki z rakiem pani Katarzyny Stachowicz, która jest czynnie zaangażowana w działania, aby wprowadzić w Polsce refundację na zabieg mastektomii. W ramach podziękowań dla marszałka Wojciecha Saługi i posła Pawła Bańkowskiego, zostały wręczone różowe wstążki, które są symbolem walki z rakiem piersi.

Na konferencji uczestniczyło, reprezentowane przez swoją przewodniczącą, jaworznickie
zrzeszenie Amazonek „Szansa”. Na specjalnie przygotowanych fantomach
specjaliści prezentowali, w jaki sposób należy badać piersi w domowym zaciszu.

NU