REKLAMA

Świeżo upieczeni lokatorzy szukający inspiracji w zakresie wyposażenia wnętrz w stylu minimalistycznym, skandynawskim oraz loftowym zdecydowanie powinni zasiąść do lektury niniejszego poradnika, w którym skoncentrujemy swą uwagę na często mocno zaniedbywanym, a praktycznie niesamowicie istotnym elemencie wyposażenia pomieszczeń, jakim jest oświetlenie.

Ekologiczne

Jak rozumieć kategorię „lampy ekologiczne”? To nic innego jak oświetlenie, które robione jest z naturalnych surowców, do jakich przeważnie zaliczają się len, wełna, drewno oraz wiklina. Są to niezanieczyszczające otaczającego nas środowiska materiały, które w stylu skandynawskim jak najbardziej nadają się do wykorzystania. Nie tylko są efektowne, ale przy tym lekkie wagowo, często bardzo oryginalne i kreatywne – ażurowe, proste konstrukcyjnie, druciane, a przez to przykuwające uwagę, stanowiąc coś więcej niż jedynie niezbędny w każdym domu element wyposażenia.

Papierowe

Wydaje się mało sensownym rozwiązaniem inwestycja w lampy papierowe. Argumentów na „nie” pada z reguły wiele- może i fajne, ale mało praktyczne, zbierające kurz, łatwe w zniszczeniu, niepodatne na uszkodzenia itd. Jeżeli jednak w grę wchodzi wyposażenie wnętrza takiego jak salon, gdzie nie krzątamy się jak po kuchni czy gabinecie, nie powinno być obaw o ewentualne naruszenie konstrukcji papierowych abażurów.

Metalowe

Klosze lamp skandynawskich z metalu to prawdziwy strzał w dziesiątkę, bowiem akurat ten surowiec jest kwintesencją charakteryzowanego stylu. Wbrew pozorom ten zimny materiał jakim jest metal dodaje przytulności, sprawiając, że wnętrze staje się unikatowe, indywidualne, nie do podrobienia. Lampy metalowe dostępne są w przeróżnych rodzajach, a niesamowicie szeroki wachlarz takiego oświetlenia proponuje m.in. internetowy sklep BoConcept, gdzie klienci mogą przebierać w rozlicznych ofertach – zarówno zróżnicowanych cenowo, jak i estetyką.

Szklane

Nie ma co ukrywać, iż szkło w przypadku doboru oświetlenia do wnętrz loftowych to prawdziwy hit. Podobnie jak metal, to nadrzędny materiał, z jakiego korzysta się w opisywanej aranżacji. Klosze robione ze szkła okazują się świetnym dodatkiem praktycznie do każdej kolorystyki mebli, wszystkich dodatków oraz innych, równie „zimnych” surowców, na przykład modnego ostatnio betonu architektonicznego. To także znakomity wariant, gdy mowa o asortymencie z tworzyw sztucznych.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki