Od jakiegoś czasu na ulicach można spotkać coraz więcej psów z przywiązaną do obroży czy smyczy charakterystyczną żółtą wstążką. Jak wiele osób może błędnie sądzić, wstążka nie pełni funkcji ozdobnej, lecz ma przekazać jednoznaczną informację. Jaką?

REKLAMA

Projekt Yellow Dog to ogólnoświatowa akcja wiązania pupilom żółtych wstążek do smyczy lub obroży. Akcja działa w kilkudziesięciu krajach na świecie. Jej celem jest jasne przekazanie informacji, że noszący wstążkę zwierzak źle znosi obcych i potrzebuje przestrzeni, spokoju oraz nie należy się do niego zbliżać a tym bardziej go dotykać.

Organizatorzy projektu zachęcają by każdy właściciel czworonoga, który nie chce, aby ktoś podczas spacerów zakłócał spokój zwierzaka, dowiązał mu do obroży żółtą wstążkę.

Powody wiązania wstążki mogą być bardzo różne jak np. drażliwość zwierzaka ze względu na niedawno przebyty zabieg, rehabilitację, chorobę, szkolenie czy nawet starość. Jednak należy również pamiętać, że pies z żółtą wstążką może bać się kontaktów z obcymi ludźmi czy być agresywny ze względu na przeżytą traumę.

NU

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki