Młodzieżowe emocje na hali

Młodzi piłkarze Górnika Jaworzno i MKS-u Mysłowice triumfowali podczas 10. jubileuszowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno 2018. Impreza odbywała się w niedzielę na hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym.

REKLAMA

Impreza organizowana od lat przez stowarzyszenie LKS Ciężkowianka, MCKiS Jaworzno oraz radnego Janusza Ciołczyka już na dobre wpisała się w kalendarz jaworznickich wydarzeń sportowych. W tym roku oprócz popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży celem turnieju było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sama impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Udział w niej wzięło 13 drużyn, niemal 140 zawodników, prawie 20 trenerów oraz przeszło 400 widzów
Turniej rozpoczęły zmagania Orlików (rocznik 2008 i młodsi). W tej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło aż osiem zespołów ze Śląska i Małopolski, podzielonych na dwie grupy. W grupie A mierzyły się ze sobą zespoły Szczakowianki, Górnika Jaworzno, LKS-u Płomień Sączów oraz Akademii Piłkarskiej Champions Chrzanów. Zdecydowanie najlepsi w tej grupie okazali się Górnicy, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje spotkania i zapewnili sobie tym samym awans do półfinału. Za ich plecami trwała walka o pozostałe lokaty – ostatecznie druga okazała się ekipa AP Champions, trzecia Szczakowianka a ostatnie miejsce przypadło Płomieniowi. W grupie B rywalizacja również okazała się bardzo zacięta. MKS Lędziny i MKS Mysłowice zgromadziły tyle samo punktów i o ostatecznej kolejności decydować musiał lepszy bilans bramkowy. Ten był po stronie mysłowiczan, którzy awansowali do półfinału z pierwszego miejsca, zaś jako drudzy rywalizować mieli lędzinianie. Kolejne lokaty w tej grupie przypadły odpowiednio Ciężkowiance i Ruchowi Młoszowa.
Półfinały potwierdziły, że faktycznie to zwycięzcy grup zasłużyli na finał. Górnicy dopiero po rzutach karnych skromnie ograli MKS Lędziny. Łatwiej poradził sobie MKS Mysłowice, który dość pewnie 2:0 pokonał zespół z Chrzanowa. W samym wielkim finale można było zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie, a żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 a to oznaczało konieczność rozegrania rzutów karnych. W bramce obaj bramkarze dokonywali cudów, ale ostatecznie to mysłowiczanie zwyciężyli 2:1 i tym samym triumfowali w jubileuszowej odsłonie turnieju.
Zwycięskie drużyny otrzymały okazałe puchary, pamiątkowe medale, a także nagrody rzeczowe. Młodym piłkarzom należne im trofea w imieniu organizatorów wręczali między innymi 28-krotny reprezentant Polski Ryszard Czerwiec, prezesi Józef Cichoń oraz Józef Grząba, Jerzy Szczałba z „Dobrej Pralni”, prezes Zarządu Miejskiego OSP Stanisław Kilian, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Sosnowcu Michał Zając, wiceprezes LKS Ciężkowianka Wanda Ciołczyk i prezesi Ciężkowianki – Janusz Ciołczyk oraz Ruchu Młoszowa – Zbigniew Zając.
Po zakończeniu rywalizacji Orlików do walki przystąpili Trampkarze (rocznik 2004 i młodsi). W sumie do rywalizacji stanęło 5 zespołów. Zmagania odbywały się w jednej grupie i dostarczyły więcej emocji, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Do samego końca trzy zespoły liczyły się w walce o końcową wygraną. MKS Trzebinia wysoko pokonała obu głównych konkurentów – Górnika i Ciężkowiankę, ale nieoczekiwanie połamała sobie zęby na teoretycznie słabszym Pasjonacie i Siemianowiczance. Układ wyników sprawił, że wszystko wyjaśnić miało się w dwóch ostatnich spotkaniach. W meczu o 4. miejsce Siemianowiczanka uległa 1:2 Pasjonatowi. Na zakończenie Górnik mierzył się z Ciężkowianką w spotkaniu o sporej wadze. Remis dawał wygraną w turnieju… MKS-owi Trzebinia, ewentualna wygrana którejkolwiek z ekip z Jaworzna dawała jej automatycznie triumf. Ten pojedynek nerwów lepiej rozegrali Górnicy, którzy po złotej bramce Jakuba Zdunka w końcówce ostatecznie wygrali mecz i tym samym całą imprezę.
Zaraz po zakończeniu rozgrywek, podobnie jak w młodszej kategorii, odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Okolicznościowe puchary, medale, piłki oraz inne upominki wręczali poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Sosnowcu Michał Zając, wiceprezes LKS Ciężkowianka Wanda Ciołczyk, mecenas Zdzisław Glimos, wiceprezes Podokręgu Piłki Nożnej w Katowicach Bogusław Czerwonka oraz prezes LKS Ciężkowianka Jaworzno Janusz Ciołczyk.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie ze środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego oraz Gminy Jaworzno. Ponadto przedsięwzięciu pomocy udzielili: poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, Zakład Ciastkarski Janina Banasik, „Dobra Pralnia”, „Ferryt”, Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach, Podokręgi Piłki Nożnej w Chrzanowie i Sosnowcu oraz radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz Sokół i Janusz Ciołczyk. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Prezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, Prezes Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Andrzej Sadlok oraz Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Olkuszu Bolesław Ściepura i w Sosnowcu Józef Grząba.
LKS Ciężkowianka składa podziękowanie za pomoc Śląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, posłowi na Sejm RP Pawłowi Bańkowskiemu, Janinie i Markowi Banasikom, Jerzemu Szczałbie i, „Dobrej Pralni”, Marianowi Lewkowi i Firmie „Ferryt”, Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej w Katowicach, Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Podokręgom Piłki Nożnej w Chrzanowie, Olkuszu i Sosnowcu, radnej Rady Miejskiej w Jaworznie Grażynie Bogacz Sokół, Śląskiemu Zrzeszeniu LZS w Katowicach, oraz: Januszowi Pieczara, Piotrowi Żabickiemu, Pawłowi Wróblowi, Andrzejowi Majka, Zbigniewowi Lorkowi, Pawłowi Bulga, Andrzejowi Kita, Radosławowi Madera, Zdzisławowi Glimos, Szymonowi Pieczka, Tomaszowi Majka Grzegorzowi Kucharskiemu, Bartłomiejowi Gędłek, Michałowi Zającowi, Bogusławowi Wójcikowi, Danielowi Porc, Grzegorzowi Dryja, Zofii Karaś, Wandzie Ciołczyk, Marioli Nibisz, Joannie Radomskiej, Natalii Taboł Krzysztofowi i Alfredowi Zubel, Dominikowi Kasprzykowi, Jarosławowi Gałeckiemu oraz pozostałym wolontariuszom.

Wyniki Turnieju

ORLIKI

Grupa A

Szczakowianka Jaworzno – Górnik Jaworzno 0:2
Płomień Sączów – AP Champions Chrzanów 0:1
Szczakowianka Jaworzno – Płomień Sączów 0:0
Górnik Jaworzno – AP Champions Chrzanów 3:1
Szczakowianka Jaworzno – AP Champions Chrzanów 0:0
Górnik Jaworzno – Płomień Sączów 5:0

Tabela:
1. Górnik Jaworzno
2. AP Champions Chrzanów
3. Szczakowianka Jaworzno
4. Płomień Sączów

Grupa B

LKS Ciężkowianka – Ruch Młoszowa 3:0
MKS Lędziny – MKS Mysłowice 0:0
LKS Ciężkowianka – MKS Lędziny 0:1
Ruch Młoszowa – MKS Mysłowice 0:2
LKS Ciężkowianka – MKS Mysłowice 1:4
Ruch Młoszowa – MKS Lędziny 0:1

Tabela:
1. MKS Mysłowice
2. MKS Lędziny
3. LKS Ciężkowianka
4. Ruch Młoszowa

Półfinały

Górnik Jaworzno – MKS Lędziny 0:0 k. 1:0
MKS Mysłowice – AP Champions Chrzanów 2:0

Mecz o 7. miejsce

Płomień Sączów – Ruch Młoszowa 1:1 k. 1:2

Mecz o 5. miejsce

Szczakowianka Jaworzno – LKS Ciężkowianka 1:0

Mecz o 3. miejsce

MKS Lędziny – AP Champions Chrzanów 0:2

Finał

Górnik Jaworzno – MKS Mysłowice 1:1 k. 1:2

Tabela końcowa:

1. MKS Mysłowice
2. Górnik Jaworzno
3. Akademia Piłkarska Champions Chrzanów
4. MKS Lędziny
5. Szczakowianka Jaworzno
6.LKS Ciężkowianka
7. Ruch Młoszowa
8. LKS Płomień Sączów

Najlepszy strzelec: Oliwier Garbiec (8 bramek – MKS Mysłowice)
Najlepszy bramkarz: Paweł Kupczyk (MKS Lędziny)
Najlepszy zawodnik: Bartek Sobolewski (Górnik JAworzno)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:

MKS Mysłowice – Jakub Pukaluk
Górnik Jaworzno – Mateusz Radomski
Akademia Piłkarska Champions Chrzanów – Krzysztof Kolasiński
MKS Lędziny – Daniel Segeth
Szczakowianka Jaworzno – Szymon Sidor
LKS Ciężkowianka – Bartek Ślusarczyk
Ruch Młoszowa – Kamil Kawala
LKS Płomień Sączów – Dawid Jura

TRAMPKARZE

LKS Ciężkowianka – MKS Siemianowiczanka 2:1
MKS Trzebinia – Pasjonat Dankowice 0:0
MKS Siemianowiczanka – Górnik Jaworzno 1:2
LKS Ciężkowianka – MKS Trzebinia 1:4
Pasjonat Dankowice – Górnik Jaworzno 0:2
MKS Siemianowiczanka – MKS Trzebinia 1:0
LKS Ciężkowianka – Pasjonat Dankowice 2:1
MKS Trzebinia – Górnik Jaworzno 4:0
MKS Siemianowiczanka – Pasjonat Dankowice 1:2
LKS Ciężkowianka – Górnik Jaworzno 0:1

Tabela końcowa:

1. Górnik Jaworzno
2. MKS Trzebinia
3. LKS Ciężkowianka
4. Pasjonat Dankowice
5. MKS Siemianowiczanka

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec: Jan Garlacz (3 bramki – MKS Trzebinia)
Najlepszy bramkarz: Daniel Suchan (Górnik Jaworzno)
Najlepszy zawodnik: Mateusz Kominiak (LKS Ciężkowianka)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:

Górnik Jaworzno – Jakub Zdunek
MKS Trzebinia – Mateusz Wojas
LKS Ciężkowianka – Dominik Wontor
Pasjonat Dankowice – Patryk Tobiasz
Siemianowiczanka – Kinga Bieszczad

DK

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki