Sobotni mecz w Byczynie nie przebiegł po myśli gospodarzy. Zgoda Byczyna na własne życzenie przegrała ze Skalniakiem Kroczyce.

REKLAMA

Pierwsze bramki padły już w pierwszych minutach spotkania, to wtedy już było wiadomo o kolejnym dniu niedyspozycji Zgody. Najpierw Krystian Nawrocki kapituluje po akcji z rzutu rożnego. Niebawem Paweł Kalinowski strzelił na wyrównanie, by znowu chwilę potem goście odnieśli prowadzenie na 1:2, znowu po wykonaniu kornera. Do końca pierwszej połowy gospodarze cisnęli, ale ich wysiłek nie przyniósł zmiany wyniku. Druga połowa wniosła niewiele dobrego do gry gospodarzy. Już w 50 min. Nawrocki musiał uchylić czoła napastnikowi. Z pominięciem drugiej linii, piłka szybko przedostała się w strefę ataku i będąc sam na sam z bramkarzem, zawodnik Skalniaka nie zmarnował sytuacji. Zgoda wciąż napierała, nie mogąc pogodzić się z dwupunktową stratą. Uderzane piłki z dystansu zazwyczaj kończyły swój lot w rękach golkipera gości. Akcje oskrzydlające i dośrodkowania z udziałem Łukasza Przebindowskiego, czy Kamila Rudnickiego również nie przynosiły skutku. Zdeterminowani gospodarze zbyt szybko wykonują wolnego i bramka rzecz jasna nie może być uznana. Dopiero akcja Kalinowskiego przyniosła nadzieję na zdobycie gola. Gdy znalazł się w polu bramkowym, golkiper gości złapał go za nogi, dopuszczając się faulu na miarę karnego. Kalinowski nie omieszkał zamienić jedenastki na gola. Po tej akcji przewaga nie wydawała się zbyt duża, a do końca spotkania zostało jeszcze 15 minut. Chwilę potem za niesportowe zachowanie piłkarz przyjezdnych otrzymał czerwoną kartkę, więc osłabiona drużyna teoretycznie powinna ulec Zgodzie. Niestety tak się nie stało. Do końca spotkania gospodarze cisnęli tak mocno, że całkowicie zapomnieli o obronie. Dwie kontry, najpierw w 90 minucie, potem w doliczonym czasie i Zgoda Byczyna przegrywa spotkanie na własne życzenie 2:5.

Jeszcze dwie kolejki do końca sezonu jesiennego. Najpierw wychowankowie Jacka Skopowskiego udadzą się na wyjazdowy mecz, by zmierzyć się z MKS Poręba. Na zakończenie rundy jesiennej A klasy piłkarze Zgody podejmą u siebie piłkarzy z Gminy Psary, ten mecz już 17 listopada.

Zgoda Byczyna – Skalniak Kroczyce 2:5 (1:2)

JG

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki