REKLAMA

W Chrzanowie pod auspicjami Światowej Organizacji Jiujutsu sportowego i patronatem burmistrza miasta Roberta Maciaszka rozegrano Mistrzostwa Europy w Sport Jiujutsu pod nazwą „Europe Open 2018”. Rywalizowano w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów, juniorów, seniorów oraz weteranów.

Znamienitym sukcesem reprezentantów Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu, na co dzień trenujących polskie Jiujutsu w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan, zakończył się start w tej międzynarodowej imprezie, która pomimo trudności związanych ze znalezieniem dla startujących noclegów, odbyła się bez zakłóceń z udziałem zawodników z różnych krajów europejskich, a także z Azji. Podopieczni Tomasza Guji zdobyli łącznie 13 medali, w tym aż 7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

Walczący w klasie młodzików Igor „Wampir” Piskorz, Zuzanna „Lufa” Bujakiewicz i Kacper „Baca” Kadłuczka zdeklasowali swoich przeciwników zarówno w konkurencji mocowania jak i walki sportowej Jiujutsu. Srebrny medal w kategorii dzieci wywalczyła Alicja Surowiak z sekcji „Zbóje GujaKan”, a w kategorii kadetów na najniższym stopniu podium w wadze ciężkiej stanął Kamil Rak z sekcji „Wojownicy GujaKan”.

W konkurencji mocowania Jiujutsu Igor Piskorz odniósł cztery zwycięstwa. Dwie walki zakończył przed upływem regulaminowego czasu walki, a trzecią wygrał 4:0. W finale jaworznianin spotkał się z równie silnym i dobrze wyszkolonym Karolem Sarną z Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu. Zacięta walka zakończyła się szczęśliwie dla przedstawiciela stylu walki Guja Jiujutsu, który ostatecznie zwyciężył 4:3. Także w konkurencji walki sportowej „Wampir” pokazał klasę. Dobra technika bokserska, efektywne kopnięcia i świetnie wykonane rzuty z wejściem w nogi pozwoliły jaworznianinowi wyjść z fazy eliminacyjnej, a wygrana z Litwinem Gabrielem Galinisem zapewniła mu możliwość walki o złoto. Podopieczny Tomasza Guji i Krzysztofa Bubaka wykorzystał szansę i po niezwykle zaciętej walce ponownie stanął na najwyższym podium.

Specjalizujący się w polskim Jiujutsu Kacper „Baca” Kadłuczka, który jest mistrzem Śląska zarówno w zapasach klasycznych jak i w stylu wolnym, a obecnie podnosi swoje umiejętności także w ramach treningów bokserskich pod okiem trenera Krzysztofa Bubaka, zaznaczył swoją dominację w konkurencji mocowania jak i walki sportowej Jiujutsu, w której dozwolone są uderzenia, kopnięcia, rzuty, dźwignie wyłamujące stawy, duszenia oraz uciski mięśni. W konkurencji mocowania przedstawiciel Guja Jiujutsu  stoczył sześć zwycięskich pojedynków wygrywając trzy walki przed czasem. W półfinale sportowiec zamieszkujący w Grojcu koło Alwerni a trenujący w jaworznickim GujaKan pokonał 2:1 Merlina Reckerta z Niemiec, a następnie odniósł zwycięstwo 2:1 nad Niko Tedozashvili z Gruzji. W walce o medal w widowiskowej konkurencji Sport Jiujutsu Kadłuczka pokonał Vico Schutte oraz Nagzara Turmanishvili.

      Kacper „Baca” Kadłuczka zdobywcą dwóch złotych medali w Mistrzostwach Europy Sport Jiujutsu 2018

Zuzanna Bujakiewicz po zaciętej walce z Aysel  Aydomirzada z Azerbeijanu zwyciężyła  w konkurencji walki sportowej Jiujutsu. Trener Guja szczególnie zadowolony był z występu podopiecznej, która w ostatnim czasie zrobiła wyraźne postępy w Jiujutsu sportowym, a podczas turnieju w Chrzanowie odniosła także zwycięstwo nad starszą koleżanką z klubu Karoliną Wójcik, która zaniedbała doskonalenie rzutów i kopnięć na rzecz boksu.

Walczący o medal w kategorii seniorów do 77kg Rafał Wiernek musiał uznać wyższość Gabriela Jacomela z Berlina oraz aktualnego wicemistrza Świata w Jiujutsu sportowym Dawida Mleczko z Control Naczaj Team. Jaworznianin musiał zadowolić się brązowym medalem w mocowaniu. W finale walki sportowej Jiujutsu zawodnik GujaKan Jaworzno ponownie spotkał się z wyśmienitym wojownikiem z Wołomina, którego umiejętnościom także tym razem nie był wstanie sprostać. Zdaniem trenera Guji Dawid Mleczko zapowiada się na przyszłego mistrza Świata. Pomimo młodego wieku wyróżnia się on wysoką formą sportową i wyśmienitą techniką. Ma predyspozycje i talent do uprawiania sportów walki. W Chrzanowie zawodnik z Wołomina pomimo przegranej pierwszej rundy z wicemistrzem świata kategorii wagi lekkiej Mateuszem Klęsk z Przemyśla, potrafił skoncentrować się i ostatecznie zwyciężył w najbardziej widowiskowym i emocjonującym pojedynku tegorocznych Mistrzostw Europy.

Rafał Wiernek z Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu wicemistrzem Europy w Jiujutsu sportowym ‚Chzranów 2018

Prezydent World Sport Jiujutsu Organization Tomasz Guja przyznał specjalne nagrody w podziękowaniu za promowanie polskiego Jiujutsu sportowego w świecie Thorstenowi Preiss z Niemiec, Wakhtangowi Turkadze z Gruzji oraz Arturowi Vanagasowi z Litwy.

Wyróżnienia dla najlepszego juniora ME 2018 otrzymał Bella Pfeffer z Berlina. Specjalne nagrody Prezydenta WSJO uzyskli także wszyscy tegoroczni mistrzowie Europy w klasie seniorów, którzy wygrali najbardziej prestiżową konkurencję, tj. walkę sportową Jiujutsu.

W kwietniu w Wołominie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jiujutsu sportowego 2019, które stanowić będą kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Sport Jiujutsu w Tbilisi.

KariMilewska

 

Dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w treningach Jiujutsu oraz boksu, organizowanych w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan Jaworzno. Informacja: tel. 505 444 000 

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki