Co z kanalizacja w Dąbrowie Narodowej?

Przetarg na budowę i przebudowę już istniejącej sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków oraz budowa kanalizacji sanitarnej w Dąbrowie Narodowej został unieważniony.

REKLAMA

Zakres zaprojektowanej kanalizacji w Dąbrowie Narodowej obejmuje około 20 km sieci sanitarnej dla ponad 700 posesji a realizacja inwestycji jest elementem projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna. 

Wodociągi Jaworzno posiadają już odpowiedni projekt budowy sieci kanalizacji a, według założeń, same prace prowadzone mają być w latach 2019-2020. Jak się okazuje – inwestor, czyli Wodociągi Jaworzno zabezpieczył na poczet powstania dąbrowskiej kanalizacji kwotę ponad 22 mln złotych netto. Tymczasem jedyna oferta zgłoszona do przetargu opiewa na kwotę… 43. mln. złotych. O powód tak ogromnej rozbieżności w planowanych kosztach inwestycji zapytaliśmy Sławomira Grucla z jaworznickich  wodociągów.

wodociagi.jaworzno.pl/bip/

 

Wobec zaistniałej sytuacji mieszkańcy Dąbrowy Narodowej mogą zapomnieć na jakiś czas o wygodnej kanalizacji sanitarnej? Na szczęście nie. Wodociągi już zapowiadają kolejny przetarg.

Czy 20 kilometrów instalacji sanitarnej to spore wyzwanie? Czy ponad 700 gospodarstw domowych to zbyt duża ilość? Miejmy nadzieję, że kolejny przetarg zakończy się sukcesem i tym razem faktycznie znajdą się na to wykonawcy.

grafika: Wodociągi Jaworzno

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki