REKLAMA
REKLAMA

Angielski to przydatny oraz uniwersalny język. Z łatwością jest się w stanie porozumieć z każdym w różnym kraju. Czy jego nauka jest możliwa, będąc seniorem? Ja zatem zmotywować się do wyboru tego języka? W poniższym artykule przedstawimy wskazówki tego rozwiązania.

 

Nauka w podeszłym wieku – korzyści

Warto wspomnieć na samym początku o korzyściach z nauki. Mimo wszystko grunt to motywacja oraz chęci do pracy. Zazwyczaj osoby starsze decydują się na uczenie się angielskiego w celu nowego hobby. Niekiedy chciały zrobić to od dawna, ale zawsze brakowało czasu. Innym powodem może być rodzina za granicą. Wewnętrzna motywacja jest skuteczna i pozytywnie wpływa na dalsze kształcenie się pod względem językowym. Z kolei seniorzy zapominają o najważniejszej zalecie nauki – lepsza sprawność umysłowa. Co to oznacza? Poprzez uczenie się (np. zapamiętywanie, wymowę czy pisanie) poprawia się myślenie, koncentracja oraz pamięć. Ważne, aby w podeszłym wieku pobudzić mózg do lepszej oraz efektywnej pracy. Ćwiczenie umysłu zawsze będzie korzystne. Dodatkowo można ćwiczyć angielski wraz z rodziną. Pozwoli to na spędzenie czasu z nią. Znając ten język seniorom również łatwiej będzie się porozumieć, np. z rodziną w innym kraju. To tylko kilka korzyści, wynikających z nauki angielskiego.

Seniorzy a nauka – jest to możliwe?

Odpowiedź brzmi: tak. Dlaczego? Może w przypadku osoby starszej nauka będzie początkowo mozolna, a także mało efektywna. Jednak do wszystkiego powinno dojść się przede wszystkim ciężką pracą. Seniorzy nie mają problemów ze słownictwem oraz gramatyką. Są niekiedy bardziej zmotywowani oraz chętni do nauki niż młodsze osoby. Największym problemem staje się mówienie w innym języku. Pojawia się bariera językowa, którą należy skutecznie zwalczyć. Pomóc w tym może rozmowa z innymi w tym języku bądź ćwiczenie na głos słownictwa oraz wymowy. Angielskiego można nauczyć się w każdym wieku, a wymienione korzyści powinny tylko dodatkowo zmotywować. Samodyscyplina oraz sprawdzone metody nauki to klucz do językowego sukcesu. Jak go zatem osiągnąć? Choćby poprzez kurs w szkole angielskiego. Wówczas obecny lektor na zajęciach z pewnością zadba o mówienie oraz pisanie na lekcjach. Pozwoli to seniorom od razu ćwiczyć prawidłową wymowę i eliminować błędy. W samodzielnej nauce w domu bądź poprzez kurs online nie mamy takiej możliwości. Szkoła angielskiego to dobry pomysł, który sprawi, że nauka tego języka będzie przyjemną czynnością. W dodatku często na takich zajęciach poświęca się czas na korzystanie z urządzeń, np. komputera bądź telefonu.

źródło zdjęcia: freepik.com

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki