Turniej o SuperPuchar Salosu to nie tylko wydarzenie podsumowujące sezon wiosenny i jesienny w Amatorskiej Lidze Piłkarskiej SALOS ale także okazja do wręczenia nagród za cały 2018 rok.

REKLAMA

Turniej odbył się 1 grudnia 2018 na Hali Sportowej na Osiedlu Stałym i wzięły w nim udział drużyny ligowe zaproszone przez organizatora. Zwyciężyła drużyna Beer Drinker II, czyli mistrz 2 ligi ALP SALOS jesień 2018 i zdobywca pucharu Fair Play.

Jeśli kończyć sezon to z klasą, pomyślał prezes stowarzyszenia SALOS, wpadając na pomysł organizacji turnieju. podczas którego wręczono nagrody za zwycięstwa ligowe, nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników oraz podziękowania za udział i sukcesy reprezentacji SALOSu w turniejach w Tychach i Młoszowej.

Stowarzyszenie pragnie podziękować następującym osobom i instytucjom: Urzędowi Miasta Jaworzna za zakup pucharów i nagród, firmie Brass Monkey i firmie New Body Studio za ufundowanie nagród indywidualnych, Damianowi Szemla za ufundowanie pucharów fair-play i pucharu dla najlepszego sędziego oraz Wenancjuszowi Ples za ufundowanie i wykonanie pamiątkowch statutek oraz SuperPucharu.

Drużyny biorące udział w turnieju, rywalizujące o gigantyczny SuperPuchar Salosu:

 • PSV Podłęże – mistrz 1 ligi Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu 2017/2018, obrońca tytułu
 • Young Boys – mistrz 2 ligi JALF, mistrz 1 ligi ALP SALOS wiosna 2018
 • FC Szkolne – mistrz 2 ligi ALP SALOS wiosna 2018
 • Pulmon Negro – puchar ligi wiosna 2018
 • Azot Biznes Park – mistrz 1 ligi ALP SALOS jesień 2018
 • Beer Drinkers II – mistrz 2 ligi ALP SALOS jesień, zdobywca pucharu Fair-Play
 • Alias – zdobywca pucharu Fair-Play
 • S.W.A. – zdobywca pucharu ligi jesień 2018

Do półfinału weszły cztery drużyny: PSV Podłęże, Beer Drinkers II, SWA oraz Pulmon Negro, a w finale Beer Drinkers II pokonał w karnych drużynę Pulmon Negro.

Podczas turnieju wręczono nagrody za ALP SALOS jesień 2018:

I Liga

 1. Azot Biznes Park
 2. Pulmon Negro
 3. MCKiS JaworznoII Liga
 4. Beer Drinkers II
 5. PNG
 6. Jago Pro

Nagrody indywidualne:

1 Liga:

 • Król strzelców: Krzysztof Bartyzel,
 • Najlepszy bramkarz: Jakub Jończyk
 • Najlepszy zawodnik: Łukasz Cichoń

2 Liga

 • Król strzelców: Krystian Nawrocki, wyróżnienie Tomasz Jedynak
 • Najlepszy bramkarz: Arek Kołodziejski
 • Najlepszy zawodnik: Daniel Sędrzak

TurboKozak: Damian Mikuła, najlepszy sędzia: Mariusz Ostrowski, wyróżnienia specjalne: Łukasz Warchoł, Piotr Woronowicz, Artur Molenda.

Wręczono także podziękowania dla Reprezentacji SALOSu, która 11 listopada wygrała IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Firmy Instal Term w Młoszowej, a 1 września wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej w piłce nożnej sześcioosobowej Tychy 2018.

Pod koniec turnieju odbyła się Gala Najlepszych Zawodników Salosu w 2018 roku: najlepszy strzelec, bramkarz i zawodnik w kategoriach – młodzieżowiec, zrzeszony w klubie, niezrzeszony, oldboy. W kategorii młodzieżowiec najlepszym bramkarzem został Konrad Kawala, najlepszym zawodnikiem Jacek Pieczara, a najlepszym strzelcem Kamil Halbina. W kategorii zrzeszony najlepszym bramkarzem został Konrad Kołodziej, najlepszym zawodnikiem Krzysztof Bartyzel a najlepszym strzelcem Krystian Nawrocki. W kategorii niezrzeszony najlepszym bramkarzem został Krzysztof Figiel, najlepszym zawodnikiem Marcin Szremski a najlepszym strzelcem Wojtek Siata. W kategorii oldboy najlepszym bramkarzem został Łukasz Sabal, najlepszym zawodnikiem Grzesiek Kubik a najlepszym strzelcem Łukasz Cichoń.

Wyróżnienia otrzymali również najlepsi najstarsi aktywni zawodnicy, którzy angażowali się w pracę stowarzyszenia w całym 2018 roku: Kazimierz Kaliciński, Daniel Siostrzonek, Adam Krawczyk.

Turniej zakończył się wręczeniem SuperPucharu oraz nagród indywidualnych. Tym samym Piłkarskie Stowarzyszenie Sportowe SALOS zakończyło pewien etap i szykuje się do rozgrywek ligi halowej JALF 2018/2019. Wszystkim drużynom i działaczom dziękuje za grę i zaufanie i zaprasza na kolejny rok z SALOSEM.

źródło: salos

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki