Kolędy dla Wspólnoty Betlejem

Okres bożonarodzeniowy to czas szczególny dla każdego katolika. To okres radości, dzielenia się z innymi, wspólnego kolędowania. Koncert Kolęd i Pastorałek po raz trzeci zawitał na deskach MDK, a wszystko po to, by udzielić wsparcia Wspólnocie Betlejem.

REKLAMA

Tym razem radosne kolędy dla jaworznian zaśpiewała Viola Brzezińska, doskonale znana polskim słuchaczom muzyki rozrywkowej. Ponad 20 lat na scenie artystka wspomina przesympatycznie, a współpracę m.in. z Januszem Józefowiczem czy panią Elżbietą Zapendowską ceni sobie nad wyraz. W sobotnim koncercie nie mogło zabraknąć popularnych kolęd, które znalazły się na wspólnej płycie Violi Brzezińskiej i gitarzysty Sławka Kosińskiego. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” to tylko niektóre utwory, które sprawiły, że serca słuchaczy zabiły mocniej niż zwykle.

A czy okres około bożonarodzeniowy jest czasem szczególnym dla księdza Mirosława Toszy i całej Wspólnoty Betlejem? Na pewno tak. Jest to czas podziękowań ludziom, którzy wspierają całą inicjatywę. Kwesta i kącik z pamiątkami wykonanymi przez pensjonariuszy Wspólnoty Betlejem pomoże z całą pewnością w codziennym funkcjonowaniu, a także w powstaniu pewnego pomnika. Pomnik na cześć Pana Włodka ma upamiętniać jego osobę, a także symbolizować wszystkich ludzi ubogich, którzy potrafili się dźwignąć w życiu.

Filmowe, krótkie podsumowanie ubiegłorocznego „Światowego Dnia Ubogich” przybliżyło zgromadzonym sens istnienia takich miejsc jak Wspólnota Betlejem.

JG

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki