REKLAMA

W poniedziałek 21 stycznia delegacje Solidarności odwiedzą biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcą przekazać parlamentarzystom obozu rządzącego petycję w sprawie coraz trudniejszej sytuacji w górnictwie. 

Odwiedziny biur poselskich to wspólna akcja Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność oraz Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”. Przedstawiciele branżowych i regionalnych struktur związku zamierzają poinformować posłów o problemach branży górniczej i zaapelować o podjęcie konkretnych działań w tym zakresie.

O godzinie 8.00 delegacja związkowców odwiedzi biuro poselskie wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69). Jednym z uczestników delegacji będzie Artur Braszkiewicz, szef „S” w kopalni Ruda Ruch Halemba, tel. 606 875 343.

O godzinie 9.00 przedstawiciele „S” odwiedzą biuro poseł Ewy Malik w Sosnowcu (ul. Kościelna 16), a o godz. 10.00 biuro poseł Bożeny Borys-Szopy w Katowicach (ul. Warszawska 6). Na czele delegacji stać będzie Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności, tel. 502 654 677.

O godz. 10.00 członkowie Solidarności złożą petycję w biurze posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju (ul. Mazowiecka 2). Jednym z uczestników delegacji będzie Sławomir Kozłowski, szef Solidarności w JSW, tel. 603 939 820.

Biura pozostałych posłów PiS z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego będą odwiedzane przez przedstawicieli „S” w godzinach urzędowania.