REKLAMA

Styczeń to nie tylko początek nowego roku, ale również miesiąc, w którym maturzyści mają swój bal studniówkowy.

REKLAMA

Studniówka odbywa się na około 100 dni przed maturą i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu maturzysty. Bal zazwyczaj rozpoczyna się polonezem ze skomplikowanym, lecz pięknym układem tanecznym.

Jednak co to za bal bez małych przesądów?

Złap dyrektorkę/dyrektora za kolano

Kolana dyrekcji przynoszą niezwykłe szczęście na maturze. Jednak aby je zdobyć należy chwycić dyrektora lub dyrektorkę za kolano podczas balu. Radzimy zrobić to z zaskoczenia i od razu zabierać nogi za pas.

Czerwona podwiązka

Obowiązkowym elementem ubioru każdej dziewczyny na balu studniówkowym jest czerwona podwiązka, która koniecznie powinna znajdować się na lewej nodze. Czerwona podwiązka ubrana na studniówkę gwarantuje powodzenie na zbliżającej się wielkimi krokami maturze.

Unikaj fryzjera

Według jednego z przesądów nawet lekkie przycięcie włosów po balu studniówkowym może sprowadzić na nas prawdziwe nieszczęście podczas matur. Aby nie kusić losu proponujemy zaplanować wizytę u fryzjera, dla bezpieczeństwa, dzień po skończonych egzaminach. Przesąd nie dotyczy przycinania bród i wąsów.

Pomyłka na Polonezie

Polonez z misternym układem może stanowić nie lada wyzwanie dla maturzysty. Jednak jak się okazuje mała, ale celowa pomyłka podczas tańca jest całkowicie wskazana i zapewni nam powodzenie. Pamiętajmy jednak aby przedtem poinformować naszego partnera w tańcu, aby nasza mała wpadka nie była zbyt widoczna.

Czerwona nitka na nadgarstku

Kolejny znany przesąd, który umożliwi nam zdobycie wysokich wyników podczas egzaminów. Czerwoną nitkę na nadgarstku powinna zawiązać nam życzliwa osoba. Jeżeli nitka nie zerwie się aż do matury, sukces gwarantowany.

Garnitur i krawat obowiązkowo!

Na bal studniówkowy chłopcy powinni zakupić nowy garnitur, który potem ubiorą jedynie na matury. Dlaczego? Stary garnitur mógłby przynieść pecha, dlatego należy zostawić go w szafie.

Krawat jest również bardzo ważnym elementem, od którego zależy powodzenie na egzaminach. Ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie zdejmować go przez całą imprezę. Dodatkowo świetnym pomysłem jest również zakup krawatu w kolorze czerwonym. Połączenie dwóch przesądów w jednym przedmiocie musi zagwarantować sukces, prawda?

Rajstopy bez oczka

Najgorszym z możliwych scenariuszy to oczko w rajstopach i to jeszcze w widocznym miejscu. Takie oczko powstałe podczas studniówki niestety przynosi ogromnego pecha i symbolizuje braki w naszej wiedzy. Proponujemy zakup porządnych i wytrzymałych rajstop, aby uchronić się od nieszczęścia.

NU

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki