Światełko do nieba dla Jurka Owsiaka

Mieszkańcy Jaworzna spotkali się na płycie rynku, by, jak w większości miast w Polsce, podkreślić swoją jedność z Jurkiem Owsiakiem i podziękować za piękną pracę, którą od 27 lat wykonuje dla społeczności w całym kraju.

Spotkanie, rozpoczęte minutą ciszy, upamiętniającą zamordowanego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, odbyło się w niedzielę, 20 stycznia 2019 r.
W cieniu tragedii jaka rozegrała 13 stycznia w Gdańsku, zebrani  jaworznianie spontanicznie dzielili się z innymi swoimi życiowymi historiami. Opowiadali jak sprzęt Orkiestry uratował życie ich dzieci i wnucząt. Szefowa jaworznickiego sztabu, Mirosława Matysik wspominała atmosferę wszystkich finałów, które odbyły się do tej pory w naszym mieście.
W Jaworznie było ich 26. Wszystkie przepełnione spontaniczną radością i zaangażowaniem mieszkańców. Szefowa opowiadała, jak w naszym mieście, w ten mroźny dzień gorąco biją serca wszystkich, których za każdym razem jednoczy niezwykła orkiestra.
Warto wspomnieć, że Jaworznicki Sztab WOŚP na 25 lecie istnienia orkiestry otrzymał podziękowania w formie odznaczenia, które szefowa sztabu osobiście odebrała podczas specjalnej gali w Warszawie.
Niespełna dwa lata temu siedzibę sztabu w redakcji gazety Co tydzień odwiedził sam Jurek Owsiak, pragnąc podziękować naszym wolontariuszom za ciężką pracę i  wielkie serca.
Wczorajsze spotkanie na jaworznickim rynku zakończyło światełko do nieba dla Jurka Owsiaka.  Uczestnicy wydarzenia solidarnie deklarowali, że będą z nim grali do końca świata i o jeden dzień dłużej.
REKLAMA

Podczas 27.Finał WOŚP w naszym mieście zebrano 148 715,48 zł

 
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki