W SP 6 sport idzie w parze z nauką

SP 6 w Jaworznie ma nową klasę sportową o profilu wspinaczki sportowej i judo.

REKLAMA

Program szkolenia jest realizowany na zajęciach wychowania fizycznego w klasach od 4 do 8. Uczniowie klasy sportowej mają dziesięć godzin wychowania fizycznego tygodniowo, podzielonych na 4 godziny części ogólnej oraz 6 godzin specjalizacji prowadzonych na podstawie programów zatwierdzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze wspinaczki sportowej oraz judo.

Celem programu wspinaczki sportowej, realizowanego przez trenera Grzegorza Tuskiego jest wyszkolenie w zakresie technik asekuracji, techniki ruchu, przekazanie podstawowej wiedzy o bezpiecznym uprawianiu tego sportu na sztucznej ścianie wspinaczkowej.

Program szkolenie z judo, realizowany przez trenera Łukasza Proksę posiada bardzo bogaty repertuar technik. W jego skład wchodzą rzuty, trzymania, dźwiganie oraz duszenia stosowane podczas rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie judo, a także podczas samoobrony w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Programy szkolenia realizowane na zajęciach szkolnych uczniowie mogą uzupełniać w klubach sportowych; „K2” – wspinaczka sportowa i „Satori” Jaworzno – judo. Poza zajęciami szkolnymi i klubowymi, uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy i sprawności fizycznej na licznych zawodach, szkoleniach i pokazach. Taki system owocuje licznymi sukcesami sportowymi – np. Kingi Wójcik w finale Pucharu Śląska we wspinaczce sportowej oraz Adeli Niciarz, Dawida Machny i Kingi Mlak w ogólnopolskich turniejach w judo.

Jednocześnie uczniowie klas sportowych SP 6 mimo że spędzają wiele czasu w sali gimnastycznej, nie mają problemów wychowawczych czy edukacyjnych. Dzięki sumiennej i systematycznej pracy zaprzeczają stereotypowi, że sport nie idzie w parze z nauką. Świadczą o tym wzorowe zachowania i wysokie średnie na świadectwach.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki