REKLAMA

Nie ulega wątpliwości, że tym, co najlepiej charakteryzuje dzisiejsze czasy, jest chęć rozwoju. Chcemy się szkolić, zdobywać nowe doświadczenia, podnosić kwalifikacje, rozszerzać wpływy swoich firm i przedsiębiorstw. Każdy, kto zna się na biznesie, wie, że aby w naprawdę najlepszy sposób kierunkować rozwój swojej firmy, należy zabiegać o pozyskanie zagranicznych partnerów. Aby tego dokonać, zarówno pracownikom firmy na każdym szczeblu, jak i zarządzającym nią, niezbędna jest znajomość języków obcych.

Jak wiadomo, międzynarodowym językiem biznesowym jest język angielski. I choć w dzisiejszych czasach większość Polaków porozumiewa się w tym języku, warto wiedzieć, że język potoczny, a nawet literacki, znacznie różni się od specyfikacji języka branżowego, czy biznesowego. Aby skutecznie podnieść kwalifikacje swoich pracowników, zorganizuj kurs języka angielskiego dla swojej firmy dostosowany do Waszych potrzeb.

Dla kogo angielski biznesowy?

Komunikatywna znajomość języka angielskiego to bez wątpienia wymóg, który towarzyszy rekrutacji w wielu firmach. Jednak jak wiemy, biznes rządzi się własnymi zasadami, a to, co w innych przypadkach można nazwać „komunikatywnością” na biznesowym polu negocjacji jest zupełnie niewystarczające.
Warto mieć na uwadze fakt, że czasem trudno jest nam kogoś przekonać do swojego zdania nawet w ojczystym języku, mając ogromne pole kontekstowe i szerokie słownictwo… a teraz, proszę sobie wyobrazić tę samą, trudną rozmowę, poprowadzoną w obcym języku.

Oprócz naturalnych barier językowych, jak na przykład, brak znajomości branżowego nazewnictwa w języku obcym, takim rozmowom często towarzyszy trema wynikająca z mówienia w języku obcym. Nie mówiąc już o niepewności w kwestii swoistego savoir vivre„u rozmów biznesowych, ich wewnętrznych zasad grzeczności i kultury.

Dlatego uważamy, że aby firma mogła działać jak najbardziej efektywnie i współpracować, negocjować i rozwijać się razem z zagranicznymi partnerami, niezbędne jest przeszkolenie wszystkich pracowników pod kątem języka angielskiego biznesowego. I to zarówno na wyższych szczeblach zarządzających, jak i niższych, także tych, odpowiadających za call center czy korespondencję.

Negocjacje prowadzone na żywo i zdalnie, rozmowy przez telefon, prowadzenie mailingu, czytanie, tworzenie czy korekta dokumentów – wszystkie te czynności wymagają nie tylko specjalistycznego słownictwa, ale także znajomości pewnych zasad i norm, którymi rządzą się biznesowe rozmowy na różnych szczeblach. Ujednolicenie umiejętności językowych wszystkich pracowników pozwoli Ci  zbudować lepszy, bardziej zgrany zespół. A to, jak wiemy, jest podstawa tworzenia silnej i prężnie działającej firmy. Zdecydowanie zwiększy to szanse na osiągnięcie sukcesu przez przedsiębiorstwo.

Praktyczne porady dla przedsiębiorców i pracowników

Wybierając szkołę językową, która przeprowadzi w Twojej firmie szkolenie z biznesowego języka angielskiego, przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy dana szkoła może zaoferować taki program i zakres nauczania, na jakim Wam zależy.

Bardzo ważne jest doświadczenie i kwalifikacje kadry nauczycieli oraz to, czy naprawdę znają się na realiach nauczania języka angielskiego w biznesie. Sprawdź, czy dana szkoła daje Ci wybór spośród kursów odpowiednich dla poszczególnych działów, na przykład dodatkowe zajęcia z języka negocjacji, lub języka rozmów telefonicznych, prowadzenia korespondencji czy przygotowywania pism i dokumentów.

Jednak tym, co jest naprawdę istotne, jest dokładne sprawdzenie, czego dokładnie potrzebują poszczególni pracownicy, po to, by szkolenie przyniosło dla nich jak najwięcej korzyści. Zobacz dlaczego kursy angielskiego dla pracowników są pożyteczne: http://inwestujemywprzyszlosc.pl/biznes/angielski-dla-pracownikow-i-przedsiebiorcow/

British School oferuje najlepsze kursy języka angielskiego dla indywidualnych klientów, firm i grup zawodowych. Co więcej, na samym początku współpracy British School przeprowadzi w Twojej firmie audyt językowy. Ta procedura pozwoli na rzetelną ocenę znajomości języka angielskiego wśród Twoich pracowników, a także pozwoli na przygotowanie najlepszego programu nauczania, dostosowanego do Waszych potrzeb, sposobu działania, w branży, w jakiej się rozwijacie.

Dzięki nauce angielskiego w British School Twoi pracownicy zdobędą całkiem nowe kompetencje językowe, które pozwolą Wam skutecznie i prężnie rozwijać firmę.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki