Świńska grypa nie odpuszcza

10 przypadków wirusa AH1N1 odnotowano do tej pory w Jaworznie od czasu, kiedy tegoroczny wskaźnik zachorowań na grypę się podniósł.

REKLAMA

Magdalena Gut ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej poinformowała, że do 7 lutego ogółem zachorowań na grypę w tym miesiącu zanotowano 2 291 przypadków.

Zdaniem Ewy Głąbik z przychodni w Byczynie zachorowań na wirus AH1N1 na pewno jest więcej, tylko nie każdy przypadek jest badany posiewowo. Świadczą o tym liczne zgłoszenia ciężkiego przebiegu choroby.

Wszyscy ci, którzy się czują tak fatalnie niech zgłaszają się do lekarza jak najszybciej z tą wysoka gorączką, ponieważ są w tej chwili leki, którymi potrafimy zahamować namnażanie tego wirusa. Natomiast jeżeli to jest lekki przebieg, to proponuje pozostać w łóżku i stosować ogólnie dostępne metody. Czyli zbijamy temperaturę, leki przeciwzapalne – Nurofen, Polopiryna, syropy wykrztuśne ziołowe, pełny zakres witaminy C i wyleżeć chorobę. – powiedziała lekarz Ewa Głąbik.

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, należy więc pamiętać o częstym myciu rąk, wietrzeniu pomieszczeń, w których przebywamy i unikaniu dużych skupisk ludzi.

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki