Skrawek zieleni obsadzony kwiatami, gdzie w cieniu drzewa można przycupnąć na ławce i rozkoszować się wiosną. Taki obraz to marzenie niejednego mieszkańca blokowisk, który na co dzień żyje pośród krajobrazu z betonowych płyt. Teraz ta przyjemna wizja może się ziścić – rusza kolejna edycja projektu grantowego „Zielona ławeczka”.

REKLAMA

„Zielona Ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty. W ramach tej cyklicznej inicjatywy Banku Ochrony Środowiska sąsiedzkie grupy, które chcą przemienić blokowisko w zielony zakątek, ukwiecony ogród lub skwerek, mogą pozyskać nawet do 1600 zł.

Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 1200 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej.

Wystarczy wybrać miejsce, namówić sąsiadów do pomocy i uzgodnić prace z administratorem terenu. Później należy przygotować projekt, który musi zawierać zieloną ławeczkę dostarczoną przez organizatora. Koniecznie trzeba też przygotować kosztorys i harmonogram prac.

Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do 17 maja, więcej szczegółów na stronie  www.zielonalaweczka.pl.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki