Emilia Szłapa laureatką festiwalu „W barokowym stylu”

Emilia Szłapa to piętnastoletnia niezwykle utalentowana i uznana już skrzypaczka. Jak mówi bardzo lubi muzykę barokową. Nie mogła więc opuścić prestiżowego poznańskiego festiwalu W barokowym stylu. Trwał on trzy dni – od 1 do 3 marca. Jest kierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Wraz z Emilką na festiwal pojechał jej profesor Adam Musialski, nauczyciel katowickiej PSM. Konkursowi towarzyszyły wykłady pedagogiczne, warsztaty tańca dawnego i masterclass.

REKLAMA

Każdy uczestnik konkursu prezentował dowolny program z epoki baroku. Emilka grała w drugim dniu festiwalu. Do konkursu przygotowała koncert f moll –,, Zimę” z Czterech Pór Roku Antonio . Vivaldiego. Jest to kompozytor bliski sercu skrzypaczki. Jak mówi, był to jej ulubiony kompozytor w początkowym okresie edukacji i wiąże z nim miłe wspomnienia. Emilka zdecydowała się na wykonanie jego kompozycji nie tylko z przywiązania, jak to określiła, ale i też dlatego, że 4 marca obchodziliśmy 341 rocznicę urodzin ,,Rudego Księdza”, jak o Vivaldim mawiano.

Prezentacja Emilki została nagrodzona dyplomem laureata festiwalu.

Skrzypaczka z tego występu jest bardzo zadowolona. Akompaniowała jej prof. Krystyna Makowska. – Współpraca z pianistką jest bardzo ważna – mówi Emilka. – Trzeba umieć słuchać i rozumieć się wzajemnie, to jest jakiś rodzaj chemii – dodaje skrzypaczka.

Ten szczególny festiwal był dla Emilki inspirującym doświadczeniem. Jak podkreśla dał jej zachętę do dalszej pracy. Gratulujemy kolejnego sukcesu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki