Gdzieś w chrzanowskim powiecie

Tylko do 25 marca w Muzeum w Chrzanowie, w oddziale wystaw czasowych Dom Urbańczyka można będzie oglądać wystawę Piotra Grzegorzka.

REKLAMA

To tylko 120 zdjęć i 260 rodzajów skał i minerałów z bogatego dorobku kustosza a zarazem naszego wieloletniego współpracownika. Wiele z nich zostało pozyskanych z naszego
miasta. Trzeba się spieszyć, aby to wszystko obejrzeć, bo po tym terminie wszystko to znowu trafi w zakamarki magazynu.

Teraz skromna cząstka tego co można zobaczyć:
Jest tutaj fauna z oolitu balińskiego, jest tutaj coś z kopalni Trzebionka, jest kawałek karbonu z Sosnowca, jest wapień naciekowy z Sadowej Góry, jest kalcyt z Kwaczały, są trawertyny z Płazy, jest toczeniec ilasty z Pieczysk.

Szczególnie zapraszamy na środę 20 marca na godzinę 17.00. Wówczas podczas wykładu Piotra Grzegorzka zostaną pokazane inne zdjęcia dokumentujące dziedzictwo przyrodnicze tego kawałka Polski jako nierzadko nie wykorzystany potencjał turystyczny.

Jaworzno-na-południe-od-Długoszyna

Amonit z oolitu balińskiego

Piaskowiec z Sosnowca

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

6 KOMENTARZE

  1. Pospieszcie się. A sosnowiecki piaskowiec został odnaleziony w parowach Karniowickich na wschód od Młoszowy. Jest tam dyluwialny bruk z dużą ilością kawałków Szwecji i Norwegii. Jak widać lodowiec w drodze do nas zahaczył o tereny dzisiejszego Sosnowca. znaczy się ten otoczak po dzisiejszym Jaworznie także był przetaczany. po drodze mu było.

  2. Pozdrawiam łowcę literówek. W istocie na początku powinno być pośpieszcie się. Dwa ostatnie zdania zamiast dużą zacząłem małą literą. Tego akurat nie zauważyłeś.
    A poza tym czy masz coś rzeczowego do dodania. Może wybierzesz się zobaczyć tę wystawę.

  3. Generalnie frekwencja słaba. Cóż zgodnie z arabskim przysłowiem postawiłem studnię, nie zmusiłem wielbłąda aby się z niej napił. Po zamknięciu wystawy okazy wrócą do magazynu na 5, 10 lub 15 lat albo i na dłużej.