Na sportowo dla Mariki. Jaworznianie przywitali wiosnę

Skrzyknęli się dla niej jaworzniccy sportowcy, dopisała nawet pogoda – w sobotę Geosfera zatętniła życiem podczas Pikniku Sportowego zorganizowanego na rzecz Mariki Korzeniowskiej.

– Chcieliśmy pokazać, jak się bawimy sportem na pikniku sportowym na powitanie wiosny, a przy okazji zebrać pieniążki na leczenie i rehabilitację Mariki – opowiada Andrzej Gaj, Stowarzyszenie W Kręgu Formy.

REKLAMA

Walczącej z nowotworem dziewczynce pomagali sportowcy najróżniejszych dyscyplin. By zachęcić jaworznian do odwiedzenia Geosfery i dorzucenia się do puszek, zorganizowali widowiskowe pokazy.

– Sztuki walki, ju-jitsu, ju-jitsu brazylijskie, kick boxing, boks, aikido – tak że na prawdę dla każdego coś się znajdzie – mówi Piotr Stec ,Stowarzyszenie W Kręgu Formy.

Judocy i bokserzy mierzyli się na matach, były też biegi i rowerowy rajd ulicami miasta. Co jeszcze przygotowali sportowcy?

Sportowy piknik miał zachęcić jaworznian do aktywności na wolnym powietrzu. Szeroki przekrój prezentowanych dyscyplin był ciekawą okazją do tego, by przyjrzeć się z bliska każdej z nich.

Na terenie Geosfery jaworznianie mogli pierwszy raz w tym sezonie skosztować czegoś z grilla czy ogniska. Na dzieci czekały konkursy, zabawy i inne atrakcje. Mieszkańcy tłumnie przybyli powitać wiosnę. Pogoda jednak dopiero zaczyna nas rozpieszczać, przed nami jeszcze niejedna okazja do wspólnej, sportowej zabawy.

Więcej zdjęć:

Jaworznianie przywitali wiosnę na sportowo

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ