Brak czasu to obecnie problem, z którym boryka się wiele osób. Jak zatem w gąszczu codziennych obowiązków, wygospodarować czas na rozwijanie swoich pasji oraz kompetencji potrzebnych nam w pracy?

REKLAMA

Kiedy myślimy o wyborze kursu oczami wyobraźni widzimy dojazdy, czas stracony w korkach i dodatkowe koszty w przypadku, gdy zdecydujemy się, aby korepetytor dojeżdżał do nas. Tymczasem rozwiązanie jest o wiele prostsze: nauka języka przez Internet.

– Wśród wielu osób nadal pokutuje przekonanie, że nie da się nauczyć języka obcego odbywając lekcje przez Internet i ważny jest osobisty kontakt z lektorem – mówi Karolina Labocha, właścicielka Akademii Edukacji IQ. – Tymczasem, kiedy udaje nam się namówić uczniów, aby spróbowali takiej formy nauki, są zachwyceni i polecają nas swoim znajomym – dodaje. – Taka lekcja nie różni się bowiem niczym od zajęć „na żywo” i jest o wiele bardziej komfortowa dla obu stron.

Poza wygodą, jaką daje możliwość nauki języka bez wychodzenia z domu, prowadzenie zajęć przez komunikator Skype ma wiele zalet. Lekcje mogą się odbywać o każdej porze dnia, zarówno wcześnie rano jak i późno wieczór. Wystarczy, ze wstaniemy z łóżka, zrobimy sobie poranną kawę i zasiądziemy do komputera, aby połączyć się z lektorem. Dodatkowo, nawet jeśli dużo podróżujemy nie musimy odwoływać zajęć. Wystarczy, że mamy ze sobą laptop, dostęp do Internetu a z nauczycielem możemy się połączyć z każdego miejsca w kraju i na świecie.

– Pracuje u nas lektorka języka hiszpańskiego, która od ponad 20 lat mieszka w Madrycie – mówi Karolina Labocha. – Uczniowie mają zatem okazję odbywać lekcje z Polką, która na stałe przebywa w Hiszpanii i zna ten język na poziomie native speakera. Ponadto na co dzień ma stały kontakt z językiem, którego uczy. Czy ktoś lepiej potrafi nauczyć hiszpańskiego niż mieszkanka tego kraju? – pyta.

Obecnie w Akademii Edukacji IQ około jedna czwarta lekcji odbywa się przez Skype. Tą drogą uczą się nie tylko osoby z Polski ale także Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Francji czy Niemiec. Najmłodsi uczniowie są w piątej klasie szkoły podstawowej i nie ma górnej granicy wieku. Wystarczą tylko chęci, zainstalowany komunikator Skype oraz słuchawki z mikrofonem, których koszt jest niewielki. Kamera internetowa nie jest wymagana. Materiały wysyłane są w wersji elektronicznej mailem a uczeń w wolnej chwili je drukuje, bądź otwiera na komputerze. Następnie są one realizowane w trakcie zajęć. Lekcje są równie urozmaicone jak te „na żywo”. Uczeń wykonuje ćwiczenia ze słuchu, pisze prace pisemne oraz ćwiczy gramatykę. Wśród najczęściej wybieranych form zajęć są jednak konwersacje. W chwili obecnej na Skype odbywają się głównie lekcje z języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Istnieje jednak możliwość prowadzenia zajęć online ze wszystkich dostępnych języków jakie znajdują się w ofercie Akademii Edukacji IQ. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami!

O Akademii Edukacji IQ:

Akademia Edukacji IQ mieści się przy ul. Farnej 8. Pracuje w niej około 20 lektorów z Polski i z zagranicy. W ofercie znajdują się języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i ukraiński. W szkole uczą się dorośli, dzieci i młodzież.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku lub dzwoniąc pod numer telefonu: 691- 296- 310.