Park Chrząstówka

Park Chrząstówka to dobrze znana wszystkim zielona plama na mapie Jaworzna. W minionym czasie uzyskał on kilka ciekawych atrakcji, doczekał się także nowych ścieżek. Od strony północnej opasuje go obwodnica.

REKLAMA

Niedawno na polach od strony północnej pojawiło się wiele nowych drzew oraz zarysów przyszłych ścieżek. Jest nawet tablica informująca o tym jakie ptaki tutaj bywają. Park ma być po prostu powiększony, chociaż trochę czasu to zajmie.

Wchodząc na ten teren możemy zauważyć, że przyszły drzewostan to będą buki, brzozy, sosny. Te teraz rzucają się w oczy. Niestety, to miejsce dla ekspresji swojej mocy odkryła także pewna grupa barbarzyńców, o czy świadczy wyrwane drzewo.

Zachodnią granicę parku stanowi szpaler drzew – początek Parku Nowych Mieszkańców. Zastąpiły one wysadzone tutaj dęby szypułkowe w odmianie kolumnowej, które po prostu uschły. Niestety i te drzewa są posadzone zbyt gęsto. Poza tym nieporozumieniem jest użycie amerykańskiego dębu czerwonego w sytuacji, gdy coraz częściej zastanawiamy się jak zwalczać to inwazyjne paskudztwo.

I jeszcze jedno. Trudno nazywać zamianę jednego terenu zielonego na drugi teren zielony działaniem na rzecz powiększenia takowych na terenie miasta.

Piotr Grzegorzek

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki