Przegląd prasy

W 11 numerze gazety Co Tydzień z 13 marca publikujemy zdjęcia skutków wichury, jaka nawiedziła Jaworzno w weekend 9 i 10 marca.

REKLAMA

Wspólnie z Greenpeace na pierwszej stronie tygodnika zastanawiamy się, czy Jaworzno rzeczywiście jest liderem smogu w Polsce. W tej sprawie zwróciliśmy się do organizacji, by wytłumaczyła nam na jakiej podstawie firma AirVisual sporządziła raport.

Ostrzegamy właścicieli psów przed trucicielami, którzy znów rozrzucają wędliny naszpikowane trucizną i ostrymi przedmiotami na Osiedlu Stałym.

W gazecie można przeczytać o pierwszym węglu, który przyjechał na teren budowy nowego bloku energetycznego MW 910 w Jaworznie. Artykuł wyjaśnia dlaczego jest on ważny dla całej inwestycji bloku.

Franciszek Matysik w swoim felietonie pisze o tym, jak w naszym mieście zrobić karierę. „To proste. Dobrze pisać o władzy. – często nawet nie trzeba się podpisywać. Ci, co przez to przeszli, stali się prominentnymi urzędnikami.” czytamy w felietonie.

Szefowa jaworznickiego sztabu WOŚP, Mirosława Matysik informuje o nowym rekordzie i dziękuje wszystkim mieszkańcom za oddany kawałek serca.

Poseł Paweł Bankowski w swoim felietonie cieszy się, że też mógł dołożyć swoją cegiełkę do kolejnego rekordu. Poseł wspomina też poprzednie lata działalności orkiestry i potępia propagandę skierowaną przeciw fundacji oraz samemu Jurkowi Owsiakowi.

W sporcie na czterech stronach publikujemy m.in. relację z najważniejszego wydarzenia w marcu – Finału Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca roku 2018. Piszemy tez o tym, jak Jaworzno przez trzy dni czuło się stolicą boksu oraz ile tytułów zdobyli nasi zawodnicy.

Ela Bigas w dzień kobiet zajrzała do koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, gdzie panie spotkały się by poświętować na sali Piłsudskiego.

W Dzielnicowym Kalejdoskopie m.in. relacjonujemy naszą wyprawę do Jelenia, gdzie mieszkańcy skarżą się na tragiczny stan nawierzchni na drodze Jeleń – Rynek. Oraz, również na prośbę mieszkańców, piszemy o nielegalnym wysypisku śmieci przy ul. Wygoda.

Przedstawiamy sprawę sporu mieszkańców Podłęża o parking tymczasowy, który powstał na boisku do gry w koszykówkę.

Natomiast Ryszard Karkosz w cyklu Piechotą przez Polskę w obszernym artykule opowiada o weekendzie na Mierzei Wiślanej. A Przemysław Maciejewski w 65 odcinku cyklu o czym pisały dawniej gazety przedstawia Ilustrowany Kuryer Codzienny – dawny dziennik popularno – informacyjny. O tym wszystkim w 11 wydaniu gazety Co Tydzień.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki