foto: znp.edu.pl

Strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżek zbliża się wielkimi krokami. Ma on się rozpocząć już 8 kwietnia. Czy szkoły w Jaworznie przystąpią do strajku?

REKLAMA

Na początku marca Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję, że ogólnopolski strajk rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa aż do odwołania. Podczas trwania strajku nauczyciele przyjdą do pracy jednak nie będą prowadzić lekcji ani zajęć wychowawczych. Zagrożony jest również zbliżający się egzamin gimnazjalny oraz ósmoklasisty.

Do 25 marca w szkołach, w których zakończono etap mediacji, nie osiągając przy tym porozumienia co do spełnienia żądania podwyższenia wynagrodzeń, przeprowadzono referendum. Wzięli w nim udział pracownicy szkół – nauczyciele oraz pracownicy niebędący pedagogami i odpowiedzieli na pytanie:

„Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników nie będących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku począwszy od 8 kwietnia br.?”

Czy jaworznickie szkoły przystąpią do strajku?

Na specjalnie przygotowanych nieoficjalnych mapach, gdzie można sprawdzić jakie szkoły wezmą udział w strajku, Jaworzno także doczekało się kilku znaczników. Według nich, szkoły które będą strajkować od 8 kwietnia to:

  • Zespół Szkół nr 3
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących
  • CKZiU
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 16

Na naszym profilu na Facebooku zapytaliśmy, czy nauczyciele powinni strajkować. Jak na razie głosy za i przeciw nieznacznie się od siebie różnią, chociaż większość osób popiera decyzję nauczycieli.

NU

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki