XIX Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR 2019 – przegląd taneczny

Tańczyć, podobnie jak śpiewać, może każdy i nie wszyscy od razu muszą się wszystkim podobać. Najważniejsza radość ze scenicznych występów. Tylko tacy zadowoleni młodzi artyści prezentowali się na scenie MDK 27 marca w przeglądzie tanecznym XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR 2019. Swe umiejętności prezentowało 20 zespołów.

Przyjechały z Katowic, Tychów, Sosnowca, Chrzanowa, Lubojni, Lubomi i 4 grupy z Jaworzna. Te ostatnie reprezentowały Klub Podłęże i MDK. Był taniec nowoczesny i cztery grupy cheerleaderek z Sosnowca. Co nowego w świecie tańca i czy oby wszystko już w nim wymyślono – pytamy szanownych choreografów.

REKLAMA

Z pewnością co zespół to inny pomysł na choreografię i inne taneczne inspiracje. Każdy z prezentowanych układów był więc oryginalną opowieścią.

Tylko laik może sądzić, ze taniec to nic trudnego. Artyści wychodzą na scenę i wszystko im się na wyraz udaje. Tymczasem taniec to dziedzina niełatwa.

Rozbrajająco ktoś dodał, że wszystko jest trudne. Wątpimy, wyglądałoby więc na to, że taniec to sama mordęga, a przecież daje zadowolenie i poczucie beztroski. Pal licho oceny jurorów, idzie o autentyczną frajdę. Nawet o doskonałym tancerzu Fredzie Astaire mawiano, że trochę umie tańczyć i ma odstające uszy. Tak więc „róbta na scenie co chceta”, najważniejsza uciecha i samozadowolenie.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki