Jak przygotować auto na wiosnę?

Wiosenne porządki dosięgają różnych sfer naszego życia. Robimy przegląd garderoby, pozbywając się grubych, zimowych płaszczy, albo wybieramy się na działkę przekopać grządki. Na ciepłe dni szczególnego przygotowania wymaga też… nasz samochód.

– Jeżeli zaniedbamy samochód, przez dwa, trzy, cztery lata będziemy go użytkować nie serwisując na bieżąco, to może się okazać, że finalnie naprawa będzie tak kosztowna, że aż nieopłacalna – mówi Damian Syty, Auto Fiko. 

REKLAMA

Niska temperatura, wilgoć, śnieg i sól nie wpływają najlepiej na stan naszych czterech kółek. Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to porządne wyczyszczenie auta zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Należałoby także sprawdzić poziom płynów i dobrze przyjrzeć się wycieraczkom – przecieranie zmrożonych szyb mogło uszkodzić ich powierzchnię, przez co nie będą dokładnie zbierać wody. Nie sposób nie wspomnieć także o oponach – te zimowe w wysokich temperaturach stracą swoje właściwości. Kiedy należy zdecydować się na zmianę opon?

– Myślę, że warto obserwować prognozę pogody. Ja rzuciłem okiem i najbliższe dwa, trzy tygodnie temperatura ma wynieść ponad 10 stopni więc myślę, że to już jest czas, w którym możemy spokojnie myśleć o zmianie opon – dodaje Damian Syty. 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki