Mafia śmieciowa rozbita

11 zatrzymanych osób, 8 z zarzutami – taki efekt przyniosła wspólna akcja śląskiej i małopolskiej policji wymierzona w mafię śmieciową. Jak się okazuje, niechlubnym bohaterem głośnej na całą Polskę sprawy jest firma nie tak dawno podejrzana o próbę gromadzenia i przetwarzania odpadów niebezpiecznych na terenie Jaworzna. 

REKLAMA

Mafia śmieciowa składowała nielegalnie na terenie Śląska i Małopolski niebezpieczne, toksyczne chemikalia. Zobacz więcej TUTAJ. Magazyny wynajmowano na osoby bezdomne, a firma znikała tuż po przyjęciu odpadów. Szacuje się, że na wielomiesięcznych oszustwach firma mogła zarobić nawet kilkadziesiąt milionów.

Zatrzymania także w Jaworznie

Jak udało się ustalić policji, za ten niebezpieczny proceder odpowiedzialna była, znana już jaworznianom, firma Clif ze Skawiny. Jej pracowników, również na terenie Jaworzna, zatrzymano 2 kwietnia nad ranem. Pośród ujętych przez policję był 52-letni właściciel oraz dziesięciu innych pracowników, magazynierów i kierowców w wieku od 24 do 27 lat.

Osiem osób usłyszało już zarzut podrabiania dokumentów i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Informuję, że dobrze było by przy tej okazji sprawdzić co jest składowane na terenie osadnika po byłej kopalni Trzebionka w Chrzanowie. Od świadków, pragnących zachować anonimowość wiem, że sporo transportów dociera tam wieczorami.