REKLAMA

Kamień naturalny ma szerokie zastosowanie w budownictwie jako element elewacji lub stosowany na posadzki. Różnorodność kolorów i formy (dziko łupany lub cięty) dają niezliczone możliwości w zdobieniu elewacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków oraz tworzeniu pięknych posadzek.

 

Wiosna, ach to Ty….? Jak śpiewał Marek Grechuta.

Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do przygotowania się do porządkowania przydomowych ogrodów. Skalite Kamień jako jedna z największych hurtowni kamienia na Opolszczyźnie. Gwarantujemy darmowy transport kamienia elewacyjnego przy każdym zamówieniu powyżej 10m2 do każdego miejsca w Polsce! W związku z nadchodzącym sezonem ogrodowym przygotowaliśmy także niezwykłą gratkę dla Twojego wnętrza, tylko teraz metr bieżący gotowych parapetów granitowych kupicie już od 100 zł.

Podstawą naszej produkcji jest kamień naturalny oraz granit. Od lat specjalizujemy się w wyrobie artykułów granitowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zatem takie produkty, jak kostka granitowa, płyty granitowe, kamień murowy, parapety granitowe oraz wiele innych wyrobów granitowych. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami w naszym asortymencie znajdziecie je pod adresem: https://skalite-kamien.pl/produkty/

Właściwości granitu pozwalają na otrzymywanie dużych bloków, jak płyty granitowe, jak i do małych elementów, którymi bez wątpienie są kostki granitowe. Produkty z granitu są bardzo odporne na czynniki mechaniczne, czy klimatyczne, dlatego tak często używane są w budownictwie. Artykuły z granitu, niezależnie, czy są to parapety granitowe, kamień murowy czy krawężniki mogą przybierać różne kolory, dzięki czemu można z nich tworzyć ciekawe i oryginalne kompozycje, ale przede wszystkim kamień idealnie wygląda na ścianie elewacji zewnętrznej oraz ścianach w nowoczesnych wnętrzach.

Wychodząc naprzeciw klientom, którzy cenią sobie przede wszystkim jakość, stworzyliśmy na stronie galerie realizacji z kamienia w różnej formie oraz sekcję DIY montażu w którym szczegółowo opisaliśmy jak samemu dokonać instalacji na ścianie bądź ułożyć w ogrodzie kamień.

Kamień Naturalny – przebój w naszej ofercie

W naszej ofercie prócz wspomniany granitów, mamy też kamień elewacyjny. Płytki ścienne dostępne u nas zawsze wykonane są z kamienia naturalnego. W naszej ofercie nie ma imitacji ani odlewów gipsowych. Wszystkie produkty wykonane są z naturalnego surowca jakim jest kamień.

Do produkcji paneli kamiennych używamy różnych materiałów. Hitem są łupki. Łupek charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością na wszelkie warunki atmosferyczne. Żadna pogoda, deszcz, grac czy skwar nie mogą mu zaszkodzić. Łupek to kamień, o który praktycznie nie trzeba dbać. Jedyną obowiązkową pielęgnacją tego kamienia jest impregnacja. Łupek impregnujemy bardzo rzadko. Wystarczy to robić raz na 4-5 lat, aby kamień pozostał piękny jak w dniu montażu.

Przeczytaj więcej o kamieniu naturalnym w stylu industrialnym

Parapety granitowe

Parapety granitowe które produkujemy mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz jak i zewnątrz budynków. Parapety granitowe stanowią doskonały element użytkowy i dekoracyjny.

Zaletą granitowych parapetów jest wytrzymałość. Jest to ważne zwłaszcza, na parapetach zewnętrznych. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się widzieć tradycyjne parapety ze stali i plastiku, które już po roku nadają się do wymiany. Granit jest twardy, ciężko go zarysować, a czyści się go bardzo łatwo.

Jeśli wybierzesz parapety granitowe to nie tylko zyskasz piękny i unikalny produkt. Będziesz miał parapety wytrzymałe parapety, których nie będzie trzeba wymienić po dwóch sezonach. Wisienką na torcie jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy woda i ścierka, a do zaschniętych zabrudzeń drapak do płyt grzewczych i blatów granitowych.

Kamień murowy

Kamień murowy używany był praktycznie „od zawsze”: na początku do budowy piramid, potem zamków i domów. Kamień murowy to doskonały materiał do budowy fundamentów, umocnień, wałów i nawet ogrodzeń. Kamień murowy sprzedajemy w Polsce, w Niemczech i w Szwajcarii.

Dziś tak naprawdę odchodzi się od budowania domów z kamienia. Brakuje specjalistów w tej sztuce. Odpowiedni materiał też jest bardzo ciężko dostać. Elewacja z kamienia jest niesamowicie trwała. Do dziś na świecie stoi masę domów i budynków wykonanych z kamienia, które mają setki lat.

Nie jest to jedyną zaletą ścian z kamienia. Kamień naturalny jest świetnym izolatorem. Izoluje dom przed utratą ciepła i od wilgoci. Pewnie nie raz słyszałeś o problemie wilgotnych ścian w domu. A co za tym idzie, także o grzybie na ścianach. Elewacja z kamienia rozwiązuje ten problem. Kamień świetnie zaizoluje nasz dom przed takimi sytuacjami.

Kostka granitowa

Kostka granitowa jest wyrobem wykorzystywanym przez ludzkość od tysięcy lat. W naszych obydwóch kamieniołomach produkowana jest od drugiej połowy XIX wieku. Kostka granitowa wyprodukowana z granitu z naszych złóż jest wbudowana w wielu krajach i miastach po całej Europie.

  • kostka granitowa szara 4/6, 5/7
  • kostka granitowa szara 7/9,8/10,9/11,11/13, 13/15,14/16,15/17,19/21
  • kostka granitowa szaro-ruda 4/6,5/7
  • kostka granitowa szaro-ruda 9/11,11/13,13/15, 14/16,15/17,19/21

Wydajność: 4*6 1t ~ 7 m2, 9*11 1t ~ 4,25 m2, 15*17 1t ~ 2,7 m2

Kamień ogrodowy – z jakich kamieni zbudujemy piękne kompozycje w ogrodzie

Otoczaki białe jak sama nazwa wskazuje to kamienie owalne/okrągłe o wielkości od kilku milimetrów nawet do kilkudziesięciu centymetrów w określonych przedziałach frakcyjnych. Są to kamienie, dzięki którym ze względu na ich różnorodną kolorystykę i wielkość można urzeczywistnić każde marzenie, które powstaje w ludzkim umyśle na myśl o idealnym ogrodzie.

Żwir, którym jest kamień obtoczony, jest coraz powszechniejszy w naszym kraju. Popularność zyskuje zwłaszcza biały otoczak Thassos, który dociera do nas z Grecji. Kamień ma piękną mleczno-białą barwę i mieniące się drobiny kwarcytu w sobie. Jednak wykorzystanie tego kamienia w ogrodzie wymaga pewnej wiedzy. Musisz wiedzieć, że ten kamień może się szybko zabrudzić. Aby tak się nie stało, wyłóż powierzchnie przepuszczalną geowłókniną. Tak aby woda spokojnie mogła dostać się do gruntu. Ten kamień najlepiej stosować w dobrze oświetlonych miejscach, aby pozostawał suchy. Biały kamień Thassos warto jest zaimpregnować, wtedy minimalizujemy możliwość jakichkolwiek przebarwień!

Grys ogrodowy sprawdź zastosowania białego kamienia ogrodowego

Grysy to kruszywa kamienne łamane o różnych frakcjach (wielkościach) – od dwóch do kilkudziesięciu milimetrów. Są wykorzystywane w ogrodnictwie jako element dekoracyjny architektury krajobrazowej do wykonywania opasek, uzupełniania rabatek, jako tło kompozycji ogrodowych, zamiast kory, do skalniaków, oczek wodnych itp. Grysy mają ostre krawędzie, a co z tego wynika, mogą się klinować, dzięki czemu mogą być używane również na ścieżki, alejki ogrodowe, opaski prowadzące wokół domu itp.

Jeśli nadal zastanawiacie się jaki kamień do ogrodu wybrać zapraszamy na nasz blog pod adresem https://skalite-kamien.pl/blog gdzie znajdziecie kompletne informacje z zakresu doboru, pielęgnacji oraz aranżacji kamienia w ogrodzie oraz we wnętrzu domu. Zapraszamy

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki