Szukają domów szczeniakom

Zapobieganie bezdomności psów i kotów to główny cel, jaki przyświeca oddziałom jaworznickiego domu tymczasowego. W jednym z nich mieszka dziesiątka energicznych maluchów, czekających na kochający i odpowiedzialny dom. Póki co udało się go znaleźć tylko dwóm szczeniakom.

– Chcielibyśmy każdemu z nich znaleźć odpowiedzialny domek – mówi Paweł Krawczyk, oddział zamiejscowy Chrzanów Jaworznickiego Domu Tymczasowego. 

REKLAMA

Zwierzaki pochodzą z interwencji, są odbierane ludziom, którzy doprowadzają do ich niekontrolowanego i bezmyślnego rozmnażania się, a potem nie są w stanie zapewnić psiakom opieki. By maleństwa nie wylądowały na ulicy, pod swoje skrzydła przyjmują je ludzie dobrej woli. Ci jednak nie są w stanie utrzymywać i wychowywać tak wielkiej gromady, dlatego szukają szczeniakom kochających rodzin.

Chrzanowski oddział domu tymczasowego przyjedzie ze swoimi maluchami na pierwszy, jaworznicki Dog Trekking, o którym informowaliśmy niedawno. Tam będzie można albo rozpocząć adopcję jednego z nich, albo wesprzeć szczeniaki w inny sposób. Psiaki potrzebują przede wszystkim koców i mokrej karmy.

– Z miłą chęcią przyjmiemy kołdry, koce, poszewki, poduszki, chociażby stare zasłony, podkłady higieniczne, karmę, przede wszystkim mokrą, przyjmiemy każde jej ilości – prosi Paweł Krawczyk.

Jak podkreśla opiekun tej energicznej gromady, nie trzeba mieć domu z ogrodem, by zaopiekować się takim maleństwem. Do szczęścia wystarczy im choćby niewielka przestrzeń i troskliwy właściciel.

Więcej informacji o psiakach można uzyskać TUTAJ.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki