Pogoda coraz bardziej sprzyja czystemu powietrzu. Chcesz je wpuścić do swojego domu? Możesz to zrobić siedząc na kanapie, za pośrednictwem Twojego smartfona. A to tylko jedna z możliwości nowoczesnych okien dachowych VELUX GLU z systemem sterowania VELUX ACTIVE. Oba rozwiązania dostępne są w Oddziale LUBAR Jaworzno.

REKLAMA

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, z których korzystamy codziennie. Powinny być więc wyposażone w produkty najwyższej jakości. Odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości.

Wodoodporne i energooszczędne

Okno VELUX GLU jest wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Rdzeń drewniany, z drewna modyfikowanego termicznie, został pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Ze względu na te właściwości, okno polecane jest szczególnie do łazienki, gdzie najczęściej gromadzi się para i wilgoć. Inaczej niż w oknach z PCV, poliuretanowa powierzchnia okna jest jednolita; naroża profili są gładkie i bez połączeń, dzięki czemu nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i brud. Dzięki takiemu zastosowaniu, drewno pod wpływem wilgoci nie wypacza się i nie butwieje. Okna są więc bardzo łatwe do utrzymania w czystości – nie wymagają konserwacji przez wiele lat użytkowania, wystarczy tylko zwykłe mycie. Białe wykończenie sprawia, że doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Okno zostało wyposażone w energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy, który jeszcze lepiej chroni przed ucieczką ciepła z domu i wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki tej konstrukcji współczynnik przenikalności cieplnej Uw =1,1 (W/m2K) już teraz spełnia wymagania zawarte w przepisach na 2021 rok. Dodatkowo w oknie zastosowano specjalną konstrukcję szyby, która sprawia, że ma ono bardzo dobry bilans energetyczny, czyli zdolność pozyskiwania darmowej energii ze słońca – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g równy jest 0,55.

Na energooszczędność ma także wpływ innowacyjna technologia ThermoTechnology™ , która polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie. Dodatkowa uszczelka jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność.

Wygodne otwieranie

Okno VELUX GLU dostępne jest w dwóch wersjach otwierania. Może być otwierane podłużnym uchwytem w górze skrzydła lub klamką na dole. Górny system otwierania będzie wygodny, gdy okno umieszczone jest na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić meble, gdyż nie utrudnią jego otwierania. Z kolei dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki. Dla jeszcze większego komfortu okno z górnym systemem otwierania można zamienić w sterowane elektrycznie w systemie VELUX INTEGRA® lub dokupić silnik elektryczny oraz system VELUX ACTIVE. Dzięki temu, za pomocą pilota można na przykład otwierać i zamykać okno, sterować wentylacją i żaluzją. Z kolei wraz z rozwiązaniem VELUX ACTIVE istnieje dodatkowa możliwość pobrania aplikacji na smartfon i sterować oknem z dowolnego miejsca w domu.

Okno wyposażone jest w wydajny system wentylacji, zintegrowany z uchwytem otwierającym. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Taki system doskonale sprawdza się podczas długich kąpieli. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Dodatkowe akcesoria

Okna dachowe w łazience i kuchni warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, gwarantujące prywatność i kontrolę światła, takie jak żaluzje VELUX PAL. Są odporne na wilgoć, łatwe do utrzymania w czystości i bardzo wygodne w użytkowaniu – ich pozycję reguluje się za pomocą suwaka. Brak wiszących sznurków sprawia, że wyglądają elegancko i estetycznie. Idealnie pasują do rozmiaru okna i można je zamontować samodzielnie dzięki systemowi Pick&Click®.

 

Źródło fot. otwierające: Photo by BRUNO CERVERA on Unsplash
Źródło i fot.: Velux

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki