Pies zakopany do połowy w ziemi, do tego przykryty workiem foliowym i ręcznikiem. Na to nałożony był plastikowy kubeł.Takie znalezisko odkryli późnym wieczorem młodzi ludzie bawiący się w okolicach boiska sportowego przy ul. Podwale.

REKLAMA

 

To był dramatyczny widok. Mieszkańcy zawiadomili straż miejską, która po wykonaniu dokumentacji zdjęciowej odwiozła wycieńczone zwierze do kliniki weterynaryjnej.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak czy można człowiekiem nazwać osobę, która zakopuje swojego pupila żywcem?

Tak bestialskiego czynu dopuścił się w naszym mieście nieznany sprawca. Sytuacja miała miejsce w miniony piątek, 5 kwietnia. Nieustające piski zwierzęcia doprowadziły kilku mieszkańców Podwala do miejsca, w którym zostało zakopane.

Izabela Kopacz

– Pies był skrajnie wyczerpany. Nie możliwe było uratowanie jego życia – mówi Izabela Kopacz lekarz weterynarii.

Pomimo natychmiastowej reakcji i walki o życie psa, zwierze musiało zostać uśpione. Było zbyt wycieńczone, by walczyć dalej.

Trwają poszukiwania sprawcy tego bestialskiego czynu. Każdą informację dotyczącą tej sprawy należy zgłaszać jaworznickim funkcjonariuszom policji pod nr. telefonu: 997, 32 618 32 00 lub 32 618 32 30

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ