Piotr Kuzak potrójnym wicemistrzem Akademickich Mistrzostw Polski

W dniach 23-26.05.2019 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, a tegorocznym gospodarzem imprezy była Łódź. Nie obyło się bez reprezentantów MCKiS w Jaworznie, którzy reprezentowali swoje uczelnie.

REKLAMA

Piotr Kuzak, reprezentujący Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, wywalczył dla swojej uczelni trzy miejsca na podium w klasyfikacji szkół medycznych – dwa indywidualnie, wyrównując rekordy życiowe ( 100m i 200 m) oraz jedno w sztafecie 4×100. Wszystkie koloru srebrnego. Adrianna Olechno, która także jest studentką ŚUM-u, w biegu na 100 m uplasowała się tuż za podium w klasyfikacji szkół medycznych, ustanawiając tym samym nowy rekord sezonu, oraz 5 miejsce w sztafecie 4×100 metrów wśród szkół medycznych.
Na imprezie nie brakło tyszanki Juli Frąckowiak, reprezentantki MCKiS-u w skoku w dal, która reprezentowała Politechnikę Śląską w Gliwicach. Julia wyrównała rekord życiowy w skoku w dal, zajmując tym samym 6 miejsce w klasyfikacji szkół technicznych. Julia zadebiutowała w biegu na 100m uzyskując nowy rekord życiowy, co pozwoliło uplasować się jej tuż za podium wśród uczelni technicznych, a wraz ze swoją uczelnią zajęła 4 miejsce w sztafecie 4x100m szkół technicznych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki