Poezja wiosenna Józefy Genowefy Głowacz

Jelenianka od urodzenia Józefa Genowefa Głowacz, pani Genia – jak mawiają, jest autorką kilkuset wierszy. Wybrane spośród nich zaprezentowała na swym wieczorku poetyckim pt. „Poezja wiosenna” w gmachu głównym biblioteki we wtorek 21 maja.

REKLAMA

Wiersze opisywały piękno wiosny i lata. Autorka recytowała też te utwory, które odnosiły się do Dnia Matki. Pierwsze wiersze pani Geni powstały przed kilkudziesięciu laty.

Pisze pani Genia na niemal każdą okazję i różne okoliczności, ale są tematy, które porusza szczególnie chętnie, takie tematy ulubione.

Pasją pani Geni są podróże. Zwiedzała m.in. Afrykę i Azję. W czasie egzotycznych podróży powstawały wiersze inspirowane wrażeniami z tych miejsc zapierających dech w piersiach.

Szczególnie chętnie czytuje pani Genia poezje Słowackiego i Gałczyńskiego. Bardzo je sobie ceni. Ostatni wiersz poetki powstał z końcem ubiegłego roku. Po za pisaniem wierszy pani Genia ma mnóstwo innych pasji.

Od 25 lat śpiewa pani Genia w zespole Jelenianki. Od wielu lat należy do chóru Gospel Wings i jaworznickiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Ma więc pani Genia wielu przyjaciół i dobrych znajomych, którzy bardzo ją lubią i szanują.

Wszelkie działania twórcze i praca społeczna pani Geni zostały docenione i nagrodzone kilkunastoma dyplomami, wyróżnieniami i podziękowaniami. Wielka jest z pani Geni optymistka, co znajduje wyraz w jej wierszach. Choćby w tych strofach: „radujcie więc duszę i oko, patrząc na słońce i drzewa”.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki