Uroczysty Dzień Strażaka pod jaworznicką komendą

Najpierw rozbrzmiał narodowy hymn, a na maszt wciągnięto flagę Polski. Tak rozpoczęły się poniedziałkowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Tradycyjnie, jak co roku, przyznano tego dnia liczne wyróżnienia i awanse.

REKLAMA

– Były to awanse w stopniach. Awansowali oficerowie, aspiranci, podoficerowie i szeregowi. Były też odznaczenia od Sejmiku Województwa Śląskiego czy nagrody od komendanta wojewódzkiego za szczególne osiągnięcia – wylicza st. kpt. Marcin Ziemiański, PSP Jaworzno.

– Zostałem nagrodzony Nagrodą Komendanta Wojewódzkiego, to bardzo miły gest, gdy ktoś zwraca uwagę na zaangażowanie – zapewnia mł. asp. Jakub Szuster, PSP Jaworzno.

Dzień uświetniło swoją obecnością wielu znakomitych gości. Ich udział w uroczystościach to wyraz uznania dla strażaków, którzy ciężką pracą każdego dnia służą mieszkańcom Jaworzna.

– W dniu dzisiejszym odwiedzili nas parlamentarzyści, samorządowcy szczebla wojewódzkiego i miejskiego, bardzo się cieszymy, że nas doceniają i że nasza współpraca układa się bardzo dobrze – komentuje st. bryg. Dariusz Kleszcz, Komendant PSP Jaworzno.

Były naręcza kwiatów, odznaki, słowa podziękowań i salwy braw – należne sobie honory odebrali zarówno funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i nie mniej dzielni ochotnicy. Czego życzą sobie nawzajem strażacy?

– Zdrowia, pomyślności. Strażak musi być zdrowy, sprawny, żeby był skuteczny! – mówi komendant.

My także dołączamy się do szczerych życzeń z okazji Dnia Strażaka.

 

Nagrodzeni:

Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla województwa śląskiego:

druh prezes Stanisław Kilian

druh prezes Edward Ćwik

Srebrna Odznaka Honorowa za zasługi dla województwa śląskiego:

druh prezes Józef Skulich

druh prezes Mariusz Kopciak

st.kpt. Adam Mamica

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa

mł. asp. Michał Dyl

Wyróżnienie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

kpt. Radosław Pakuła

mł. asp. Jakub Szuster

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki