Wszyscy dobrze wiedzą, że najlepiej uczyć się języka przebywając w kraju, w którym jest on używany. Niestety nie każdy z nas ma taką okazję. Dlatego jeśli chcemy nauczyć się codziennego, a nie tylko podręcznikowego języka, dobrze jest pomyśleć o lekcjach z native speakerem.

REKLAMA

Na początek warto wyjaśnić kim jest native speaker? Native speaker jest to osoba, która urodziła się oraz wychowała w danym kraju i dzięki temu biegle mówi w swoim ojczystym języku. Upraszczając, jesteśmy Polakami, więc każdy z nas jest native speakerem języka polskiego.

Co daje nauka z native speakerem? Po pierwsze mamy kontakt z żywym językiem i ucząca nas osoba mówi z obcojęzycznym akcentem. Po drugie taki nauczyciel używa potocznego języka, co daje możliwość nauczenia się zwrotów i słownictwa używanego przez mieszkańców danego kraju a nie tylko słówek z podręcznika. Jak wiemy każdy język się zmienia i pewnych zwrotów nie znajdziemy w książkach a na pewno nauczymy się ich rozmawiając z Anglikiem czy Amerykaninem. Ponadto, kto jak nie osoba mieszkająca przez wiele lat np. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych zna kulturę danego kraju, obyczaje oraz jego specyfikę i na pewno chętnie podzieli się z nami tą wiedzą.

– Obecnie w Akademii Edukacji IQ zatrudniamy native speakera języka angielskiego – mówi Karolina Labocha, właścicielka firmy. – Kate jest Amerykanką oraz biegle mówi po polsku. Prze kilka lat mieszkała w Krakowie, ale jakiś czas temu przeniosła się do Jaworzna. Bardzo lubi uczyć dzieci. Nie stroni też od zajęć z osobami dorosłymi. – dodaje.

– Okres wakacyjny do dobry czas aby pomyśleć o intensywnych zajęciach właśnie z native speakerem – wyjaśnia Karolina Labocha, właścicielka Akademii Edukacji IQ. – Oferujemy zarówno zajęcia indywidualne, jak i w grupach. Podczas lekcji uczniowie cały czas mówią i komunikują się z lektorem wyłącznie po angielsku. Nawet przy grupach początkujących staramy się ograniczyć kontakt w języku polskim do minimum.

Akademia Edukacji IQ zachęca wszystkich zainteresowanych zajęciami z amerykańskim lektorem o skontaktowanie się ze szkołą. W okresie wakacyjny planowane są bowiem bloki zajęć z native speakerem na różnych poziomach. Można również zintensyfikować zajęcia w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

O Akademii Edukacji IQ

W Akademii Edukacji IQ mieści się przy ul. Farnej 8 i pracuje w niej około 20 lektorów z Polski i z zagranicy. W ofercie znajdują się języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i ukraiński. W szkole uczą się dorośli, dzieci i młodzież.

Więcej informacji można znaleźć na facebooku wpisując w wyszukiwarkę: Akademia Edukacji IQ lub dzwoniąc pod numer telefonu: 691- 296- 310.

Materiały Akademii Edukacji IQ.