10 Ekumeniczny Koncert Rodzinny  

Fundacja Światło-Życie zaprosiła już po raz 10 na Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”. Tradycyjnie w Boże Ciało,  w tym roku 20 czerwca, w Mysłowickim Parku Słupna, zgromadzili się wielbiciele muzyki CCM czyli po naszemu współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Koncert uznawany jest za jeden z najciekawszych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Jak zapowiedział organizator muzykowali chrześcijanie różnych kościołów.

Muzyków i słuchaczy powitał ks. biskup Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło. Koncert był nie tylko spotkaniem rodzinnym i uwielbieniowym, śpiewano wszak utwory wielbiące Boga. Nade wszystko jednak miał szlachetny charakter ekumeniczny.
Koncert zgromadził liczną grupę słuchaczy. Niektórzy z zaangażowaniem wtórowali muzykom, inni tańczyli. Sprowadziła ich tutaj atmosfera festiwalu.
Wbrew pozorom w wiekach dawnych, obok pieśni kościelnych istniał już odpowiednik CCM. Nazywano je w zbiorach pieśni tzw. pieśniami rozmaitymi. Wśród nich jest nawet rymowany dekalog, a w nim takie strofy „nie zabijaj brata zwadą, ręką ani radą”. Brzmi jakby współcześnie.
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki