I LO zakończyło bardzo udany rok szkolny

Dla I LO im. Tadeusza Kościuszki był to wyjątkowo udany rok szkolny. Dość dodać, że świadectwa z paskiem trafiły do 75 najlepszych uczniów czyli takich ze średnią co najmniej 4,75 i zachowaniem co najmniej bardzo dobrym. Ponadto uczniowie liceum angażowali się w wiele pożytecznych działań, w tym w wolontariat.

REKLAMA

Liceum włączyło się do programu współpracy i wymiany z jedną z niemieckich szkół.

Takie międzynarodowe międzyszkolne programy pomagają przełamywać stereotypy i pozwalają spojrzeć z innej perspektywy na inne nacje.

W tym roku szkolnym zakończyła pracę w liceum prof. od matematyki Agnieszka Adamska. Na tę okoliczność napisano Odę, w której podkreślono wdzięk, szarm i talenty niezliczone pani profesor.

W 74-letniej historii szkoły po raz pierwszy w tym roku w jednej z klas – I c – wręczono 26 świadectw z paskiem. Nagrodzono też kilku uczniów za 100-procentową frekwencję. Najwyższa średnia to 5,55. Jak to się robi – pytamy zaciekawieni.

To liceum to fantastyczna przygoda. Dodajmy więc, że tutaj chce się uczyć – a nauczyciele wyśmienicie uczniów w chęciach tych wspierają.

Mawiano dawno temu, że Jedynka jest wyłącznie dla kujonów, dzisiaj uważa się, że „chodzą tu wszyscy najlepsi”.

Na zakończenie odśpiewano piosenkę z tekstem o tym, jak to „niektórzy stają się potworami”. Nic to wspólnego z I LO nie miało, tutaj wszyscy uczniowie są mili, grzeczni i dobrze rokują. Życzymy gronu pedagogicznemu i uczniom odkrywczych wakacji.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki