IX Rodzinny Festyn w parafii na Borach

Dla społeczności lokalnych wszelkie festyny są drogą na skróty do wspólnych działań na rzecz dzielnicy. Wszak jak się wszyscy dobrze przy zabawie poznają to łatwiej będzie się im później skrzyknąć. Tak pewnie jest w przypadku wiernych parafii Miłosierdzia Bożego na Borach. Już po raz dziewiąty zorganizowano tam Parafialny Festyn Rodzinny.

REKLAMA

Honorowym patronatem objął wydarzenie poseł Paweł Bańkowski.

Festyn rozpoczęła o godz. 16.00 Msza św., po której do dzieła przystąpił DJ Agamuz. Z myślą o festynie przygotował „muzę” bardzo specjalną.

Był to na dokładkę nie tylko festyn do zabawy ale też całkiem pożyteczny. Można było w symulatorze dachowania przekonać się jak nieprzyjemne jest takie dachowanie. Badania stanu zdrowia to też przydatne festynowe propozycje. Wóz strażacki i pojazd ratownictwa górniczego budziły wśród maluchów wielkie zainteresowanie, zresztą podobnie jak bańki mydlane.

Chojnie częstowano ciastami, a na szczęściarzy czekała loteria fantowa. Bardzo to był udany festyn dość dodać, że partnerów miał ponad 40. Wszyscy wierni wyśmienicie się bawili.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki