Letnie miesiące sprzyjają większemu zainteresowaniu szczególnie młodych ludzi kursami prawa jazdy na samochód osobowy oraz motocykl. Okres wakacji to idealny czas, aby zrobić kurs prawa jazdy, jednak jak wybrać dobry ośrodek szkolenia kierowców?

REKLAMA

Kurs to spory wydatek, ponadto od uzyskanych umiejętności będzie zależeć bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego właśnie wybór profesjonalnego ośrodka szkolenia kierowców jest tak ważny i nie należy go dokonywać zbyt pochopnie. Kierowanie się np. głównie wysokością opłaty za kurs może się obrócić przeciwko nam, gdyż zazwyczaj za niższą ceną kryje się niższa jakość świadczonych usług.

Co w takim razie wziąć pod uwagę dokonując tego ważnego wyboru?

Po pierwsze długość działalności ośrodka na rynku i opinie na jego temat. Wybierając ośrodek  z tradycjami masz większą gwarancję, że pracownicy znają się na szkoleniu kierowców i mają doświadczenie w nauczaniu. Ośrodki, które utrzymują się na rynku posiadają sprawdzoną kadrę instruktorów, którzy wiedzą w jaki sposób przekazywać wiedzę i umiejętności.

Drugim elementem jest posiadana infrastruktura. Tutaj koniecznie trzeba zwrócić uwagę na plac manewrowy oraz sale szkoleniowe. W pierwszym przypadku niezwykle istotna jest jakość nawierzchni, oświetlenie placu, jakość elementów malowanych na nawierzchni czy też jakość pachołków i tyczek. Sale szkoleniowe i biuro obsługi klienta również wiele mówi o firmie. Ta o ugruntowanej pozycji, stabilna finansowo i dbająca o poziom obsługi klienta na takich aspektach swojej działalności raczej oszczędzać nie powinna. Pamiętaj, że latem szczególnie pomocna może okazać się klimatyzacja na salach szkoleniowych, w których odbędziesz 30 godzin zajęć teoretycznych.

Po trzecie sprawdź ofertę ośrodka i flotę szkoleniową. Oczywiście korzystnie jest szkolić się w ośrodku, który korzysta z takich samych pojazdów jak WORD podczas egzaminów. Równie ważny jest też stan techniczny floty wykorzystywanej do nauki młodych kierowców.

Najlepiej wybierać ośrodek, który specjalizuje się w szkoleniu kierowców, ma wypracowaną renomę i odpowiednie zaplecze zarówno techniczne, jak i w postaci infrastruktury. W Jaworznie pod tymi względami przoduje Grupa CARGO, która posiada najnowocześniejszy plac manewrowy ze wszystkich ośrodków szkolenia kierowców w regionie, obszerne zaplecze konferencyjne  z multimedialnymi salami, flotę taką jak WORD w Katowicach i obszerną ofertę dla przyszłych kierowców. Dzięki czemu oferuje mocno rozbudowane kursy prawa jazdy na samochód osobowy  i motocykle, których w takiej formule przeprowadzić nie może żaden inny ośrodek.

Jak mówi nam przedstawiciel Grupy CARGO w wakacje zainteresowanie kursami kat. A i B wzrasta – młodzi ludzie mają więcej wolnego czasu, aby starać się zdobyć uprawnienia do kierowania motocyklem lub samochodem osobowym. Wzrasta również świadomość kursantów – przestają wybierać najtańsze oferty z rynku, a skupiają się na tym by nauka przełożyła się na ich bezpieczeństwo i jakość realizowanego kursu.

Kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców Grupy CARGO – Matylda Herman zaznacza również, że ich kurs prawa jazdy kat. A i B jest rozbudowany o elementy, których nie realizuje żaden inny ośrodek w województwie. Każdy kursant prócz standardowych godzin praktyki i teorii otrzymuje również dodatkową godzinę z instruktorem techniki jazdy na płycie poślizgowej – dzięki czemu już na początku swej przygody za kółkiem uczy się zapobiegać poślizgowi i odpowiednio reagować w momencie jego wystąpienia. Młodzi kierowcy na własnym ciele przeżywają również podczas kursu dachowanie oraz zderzenie – z wykorzystaniem symulatorów. Dzięki wysokiemu realizmowi symulacji, szczególnie młodzi kierowcy nabywają pokory i uświadamiają sobie, jakie skutki może mieć nadmierna prędkość lub nieuwaga na drodze. A do tego są jeszcze: alkogogle, refleksomierz, rozbudowana pierwsza pomoc z obsługą urządzenia AED – która może okazać się na wagę życia.

Na stronie Grupy CARGO www.cargo.edu.pl można znaleźć obecnie promocję letnią na tak rozbudowany program kursów prawa jazdy kat. A i B. Warto też zaznaczyć, że jazdy w tym Ośrodku Szkolenia Kierowców można realizować 7 dni w tygodniu i w przypadku kat. B instruktor umawia się na jazdy z kursantem „na mieście” w ustalonym wspólnie miejscu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki