Pierwszy sparing Jacka

Podobno w boksie najdłużej czeka się na swoją pierwszą walkę, ale czas na przygotowania do niej upływa najszybciej. Jacek na przygotowania do swojego debiutu miał tylko 3 tygodnie.

REKLAMA

Jacek Jękosz swoje pierwsze kroki w bokserskiej sali treningowej stawiał w pierwszej połowie 2019 roku. Choć z pozoru boks wydaje się być dyscypliną trudną i wymagającą, nikt nie miał wątpliwości, że Jacek poradzi sobie doskonale.

Wcześniejsze doświadczenia zdobyte na treningach wschodnich sztuk walki procentują do dziś. Jacek wrócił do regularnych treningów po dwóch latach przerwy, jak zauważają trenerzy – z treningu na trening wraca do właściwej formy, choć nie jest to łatwa droga.

Pierwszy sparing Jacka odbył się w sali treningowej jaworznickiego Jawor Teamu. Nad przebiegiem walki, Do pierwszego sprawdzianu umiejętności Jacek podszedł z ogromnymi ambicjami. 

Trzy rundy, trzy różne założenia taktyczne na każdą z nich i twarde wymiany ciosów. W ringu 3 minuty wytężonej pracy mogą trwać w nieskończoność, zwłaszcza w pierwszym sparingu.

Podsumowaniem testowej walki był symboliczny werdykt sędziego i pamiątkowy puchar. Uznania dla Jacka nie krył też sparingpartner, a zarazem jego klubowy kolega.

Czy boks jest dyscypliną wymagającą? Jest. Czy kształtuje nie tylko tężyznę fizyczną, ale też charakter? Oczywiście, że tak. Boks udowadnia przede wszystkim, że w ringu każdy jest równy a ciężką pracą i zdobytymi kolejnymi doświadczeniami można osiągnąć sukces, choćby własny, dla samego siebie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki