Praktyczna poprawa formy – co zrobić aby w XXI wieku więcej się ruszać?

REKLAMA

XXI wiek to czasy technologii, urbanizacji i industrializacji, co w przełożeniu na społeczeństwo powoduje brak aktywności fizycznej, zmniejszenie bezpośrednich interakcji międzyludzkich, ciągły pęd i brak komfortu życia w aspekcie psychicznym.

 

Wielu z nas ma jednak dość technologii i pragnie w praktyczny sposób połączyć chęć nauki i spędzania wolnego czasu z polepszeniem swojej formy fizycznej. Istnieje wiele praktycznych form poprawy formy, które nie tylko powodują, że kształtuje się nasze ciało, ale także dodatkowo uczą nowych rzeczy, polepszają kontakty międzyludzkie i w pozytywny sposób oddziałują na nasz umysł.

Trening samoobrony

W związku z tym ludzie decydują się na niestandardowe formy rekreacji czego świetnym przykładem może być podjęcie treningów w ramach samoobrony np.: krav magi o czym możemy przeczytać tu : http://kravmaga-open.pl/ . Jakie są inne, równie dobre sposoby na praktyczną poprawę formy, które nie tylko wpływają na nasze ciało, ale i umysł?

Górskie i leśne wędrówki

Wspaniałym i coraz modniejszym sposobem na praktyczne polepszenie formy fizycznej są piesze wędrówki w górach. Dzięki spacerom nawet po mało stromych szlakach zyskujemy nie tylko efekt redukcji kilogramów ciała i zwiększenia wydolności organizmu, ale także jesteśmy bliżej natury. Piesze, górskie wędrówki gwarantują niezapomniane widoki, mnóstwo przygód i świeże powietrze, którego brakuje w dużych, zajętych smogiem miastach. Dodatkowo spędzamy czas z rodziną lub przyjaciółmi, co powoduje umocnienie więzi i miłe spędzanie wolnego czasu. W Polsce znajduje się wiele szlaków górskich, których stopień trudności możemy indywidualnie przypasować.

Jeśli nie mamy możliwości wyjazdu w góry, przyjemnym sposobem na połączenie aktywności fizycznej z innymi pozytywnymi aspektami wyjścia spoza czterech ścian są długie spacery po lokalnych lasach czy łąkach. Samo przebywanie na świeżym powietrzu poprawia nasze samopoczucie. Nie musimy płacić za karnet i męczyć się na siłowni, żeby wprowadzić w życie praktyczne poprawianie formy. Jeśli jesteśmy samotnikami, możemy pokonywać ciekawe trasy ze słuchawkami na uszach słuchając audiobooków czy ulubionej muzyki.

Zajęcia na powietrzu

Ciekawym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i praktyczne polepszenie formy są ćwiczenia organizowane na świeżym powietrzu przez kluby sportowe. Dzięki temu nie tylko spalamy kalorie, ale poznajemy nowych ludzi, spędzając z nimi miło czas. Jesteśmy na świeżym powietrzu, blisko natury. Podobnym sposobem na praktyczne poprawianie formy fizycznej są rodzinne wyprawy rowerowe, gdzie nie tylko mamy możliwość polepszenia swojej figury i kondycji, ale także zwiedzenie wielu ciekawych miejsc czy przeżycie niezapomnianych przygód w gronie rodzinnym. Dodatkowo preferując taką formę możemy jeździć ze znajomymi na rolkach czy coraz bardziej popularnych hulajnogach. Można także biegać lub korzystać z siłowni na świeżym powietrzu dzięki czemu również możemy poznać nowych ludzi i przebywać na świeżym powietrzu.

Samoobrona

Ciekawą formą praktycznej poprawy formy jest także skorzystanie z treningów sztuk walki i samoobrony m.in. krav maga. Jest to innowacyjny i zyskujący na popularności sposób polepszenia formy fizycznej w połączeniu z hartowaniem ducha i umysłu. Ta forma wysiłku fizycznego otwiera przed nami różne możliwości.

Nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo, ale pozwala poznać nowych ludzi, nauczyć się nowych umiejętności i efektywnie wykorzystać wysiłek fizyczny do pracy nad sobą i swoimi słabościami. Dodatkowo biorąc udział w zawodach mamy możliwość weryfikacji swoich słabości i założenie sobie konkretnych celów, aby polepszyć swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Wysiłek fizyczny sam w sobie powoduje w nas polepszenie komfortu psychicznego. Krav maga jest jedną z technik samoobrony, która umożliwia wykorzystanie całego naszego potencjału. Samoobrona i bezpieczeństwo idą w parze ze zwiększeniem pewności siebie i pokonaniem własnych lęków. Ponadto krav maga gwarantuje niebywałe wspomnienia i nabycie umiejętności, których nie nauczymy się nigdzie indziej.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki