Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali byłego kierownika jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Zatrzymanie związane jest ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Katowicach m.in. w sprawie mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

REKLAMA

Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów związanych z łapownictwem. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych. Został również objęty policyjnym dozorem.

URZĘDNIK Z JAWORZNA USŁYSZAŁ ZARZUTY PRZYJĘCIA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH

Mundurowi z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie m.in. mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną w zamian za uzależnienie wykonania czynności służbowych. Kierownik jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie miał uzależniać zlecenie wykonania usługi na rzecz określonego podmiotu od otrzymanych korzyści majątkowych. W toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach policjanci zatrzymali mężczyznę oraz dokonali przeszukania w miejscu jego zamieszkania.

Byłemu Kierownikowi jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie przedstawiono łącznie 19 zarzutów o charakterze korupcyjnym i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Łączna wartość korzyści majątkowych przyjętych przez podejrzanego to około 30 tys. złotych.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. złotych. Został on również objęty policyjnym dozorem.

źródło: Policja

Sprawa może być kontynuacją tematu:

Radny Marcin Kozik powiadomił prokuraturę

 

 

Kokosy dla ludzi prezydenta

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE