African Mango – właściwości i zastosowanie

REKLAMA

Proces odchudzania nigdy nie jest dla nas prosty, głównie ze względu na jego długotrwałość oraz konieczność zmiany czasem bardzo dużej ilości nawyków na raz. Nic więc dziwnego, że staramy się sięgać po najróżniejsze pomoce, jakie tylko znajdziemy, aby ułatwić sobie utratę zbędnych kilogramów. Jednak czy redukcja wagi bez żadnego wysiłku, jedynie za pomocą „magicznych tabletek” jest w ogóle możliwa? Czy suplementy w ogóle działają?

1. Skąd pochodzi African Mango?

2. Wartości odżywcze

3. Wpływ na organizm człowieka

4. Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

5. Czy sam suplement jest kluczem do sukcesu?

Skąd pochodzi African Mango?

Najważniejszą rzeczą, jaką musimy sobie wbić do głowy na początku naszej drogi do lepszej sylwetki jest to, że nie ma nic za darmo. Tkanka tłuszczowa, którą zmagazynowaliśmy w naszym ciele, nie wzięła się z powietrza i tak samo w magiczny sposób sama nie zniknie – musimy włożyć w to wiele serca, determinacji i przede wszystkim ciężkiej pracy zarówno w kuchni, jak i na siłowni, basenie, bieżni czy przy okazji innego ulubionego rodzaju sportu. Możemy jednak nieco ułatwić sobie zadanie, jeżeli wzbogacimy swoje posiłki o pewne rodzaje suplementów, jak np. African Mango.

Mango afrykańskie, czasem także nazywane dzikim, to owoc charakteryzujący się dużą zawartością błonnika, a także bogatymi w białko nasionami. Jest od dawna jednym z podstawowych składników diety ludzi zamieszkujących Nigerię i Kamerun, a w postaci suszonej czy proszkowanej występuje w różnych suplementach mających na celu wspomóc naszą walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Wartości odżywcze

Poza błonnikiem i białkiem afrykańskie mango zawiera w sobie również trochę tłuszczy. Dokładnie jest to 7.60% ± 0.80 białka niezbędnego do budowy i regeneracji mięśni, 66.60% ± 0.80 tłuszczu będącego o wiele lepszym nośnikiem energii niż węglowodany i aż 18.20 ± 1.80 błonnika pokarmowego, dzięki któremu dłużej czujemy się najedzeni, a także nie mamy problemów z działaniem układu pokarmowego. Wyciąg z owocu poprawia również ilość naszego cholesterolu we krwi, co zwłaszcza przy redukcji z dużej wartości ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wpływ na organizm człowieka

African Mango przede wszystkim wykorzystywane jest w suplementach mających wspomagać odchudzanie. Dzięki dużej zawartości białka pomaga regenerować mięśnie po treningu, a zawarty w nim błonnik zapewnia nam poczucie sytości przez długi czas. W przypadku suplementów możemy spotkać je w wielu różnych formach: jako czyste mango suszone, mielone, a także w tabletkach czy kapsułkach. Jednymi z najpopularniejszych i najskuteczniejszych produktów wykorzystujących ten owoc są  African Mango 900, African Mango Slim i oczywiście African Mango.

Jak dobrze korzystać z podobnych „wspomagaczy” odchudzania? Przede wszystkim musimy stosować się do dawkowania wskazanego przez producenta, a także nie traktować produktu jak jedynej recepty na sukces. Suplementy i żywność specjalnego przeznaczenia mają za zadanie wspomagać nas, a nie zastąpić w całości dobry plan żywieniowy czy trening. Dlatego jeżeli zależy nam na dobrych wynikach, musimy łączyć ze sobą wszystkie te elementy naszej strategii odchudzania, a nie zastępować jedne drugimi.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

Jak każda substancja, z którą mamy kontakt, także afrykańskie mango oraz produkty go zawierające mogą powodować u nas dyskomfort. Najczęstszym problemem, z jakim możemy się spotkać, są bóle głowy, nadmierne pobudzenie czy problemy z zaśnięciem. Niektóre osoby mogą również doznać problemów ze strony układu pokarmowego, dlatego najlepiej jest wdrażać wszelkie suplementy powoli i z rozwagą.

Czy sam suplement jest kluczem do sukcesu?

Oczywiście, każdy z nas chciałby żeby proces odchudzania był lekki, łatwy i przyjemny. Mało kto lubi pocić się na siłowni, gdy lato jest w pełni, a my sami już nie wiemy, czy się tak pocimy, czy ktoś oblał nas wodą. Niestety jednak organizm człowieka jest bardzo oszczędny w kwestii wydawania energii, za to chętnie ją magazynuje, dlatego samo przyjmowanie suplementów nie wystarczy nam do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście, będziemy w stanie zgubić kilka kilogramów tylko w ten sposób, jednak w większości po prostu pozbędziemy się wody, a nie tkanki tłuszczowej.

Aby odchudzanie było skuteczne musimy wykazać się odpowiednią dozą determinacji. Jeżeli nie umiemy osiągnąć tego sami, dobrze jest zapisać się pod opiekę dietetyka, który ułoży dla nas odpowiedni plan żywieniowy. Z kolei suplementy diety najlepiej jest wdrażać stopniowo i po jakimś czasie od rozpoczęcia procesu odchudzania, np. w sytuacji, gdy widzimy, że nasz organizm zaczyna się już przyzwyczajać do diety i potrzebuje dodatkowego „kopniaka”. Zarówno żywność specjalnego przeznaczenia, jak i suplementy mające na celu wspomaganie odchudzania powinny być przez nas traktowane jako dodatek, a nie podstawa naszej strategii i walki o lepszy wygląd. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak z nich korzystać, również warto spytać o to dobrego dietetyka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat suplementów diety i ich poszczególnych składników, polecamy odwiedzić portal BioTrendy.pl.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Słyszałam już wielokrotnie o afrykańskim mango, jednakże dopiero teraz skusiłam się na zakup produktu. Przekonała mnie do tego recenzja tabletek z tej strony: https://biocity.pl/african-mango/. Póki co mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolona, aczkolwiek – to początkowy etap redukcji, dlatego też trudno powiedzieć czy faktycznie jest to wynik stosowania African Mango, czy też innych procesów (jestem na diecie i trenuję jogging 3 x w tygodniu). Nie mniej – jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że faktycznie efekt będzie bardzo dobry.