Dobroczynne działanie skrzypu polnego

REKLAMA

Pomimo tego, że Skrzyp Polny w ogrodzie często traktowany jest jako pospolity chwast, to ma on wiele właściwości leczniczych oraz pro zdrowotnych. Francuscy naukowcy uważają go jednak za jedno z najbardziej pożytecznych ziół. W związku z tym skrzyp polny często jest stosowany jak substancja lecznicza oraz kosmetyczna. Sprawdź, co należy wiedzieć o tej roślinie oraz do czego możesz ją wykorzystać.

Pochodzenie skrzypu polnego

Właściwości odżywcze skrzypu polnego

Wpływ na organizm człowieka

Suplementy diety, które zawierają skrzyp polny oraz ich postać.

Skutki uboczne stosowania skrzypu polnego jako suplementu diety.

Pochodzenie skrzypu polnego

Skrzyp Polny jest rośliną wieloletnią, która należy do gatunku Skrzypowatych. Jest to tak zwana roślina kosmopolityczna, co oznacza, że łatwo adaptuje się do środowiska i rozprzestrzenia na całym globie. Obecna jest na terenach całej Polski, a sam skrzyp polny jest najczęściej występującym gatunkiem skrzypów. Sam skrzyp polny ma bardzo szerokie zastosowanie i można go traktować nie tylko jako roślinę jadalną, ale znana jest również z zastosowań w kosmetyce oraz lecznictwie. Dodatkowo proszek, który można pozyskać ze skrzypu Polnego, stosowany jest w weterynarii do posypywania ran oraz wrzodów u zwierząt.

Właściwości odżywcze skrzypu polnego

Wegetatywne pędy skrzypu polnego były jadane na surowo lub gotowane przez plemienia Indiańskie. Z drugiej strony Eskimosi spożywali bulwy, które są bardzo bogate w skrobię. Japończycy skupiają się na spożywaniu kłosów zarodnionośnych, które uważane są za bardzo duży przysmak. Należy jednak uważać, bo jedzenie ich na surowo może zubożać organizm w witaminę B. Sam skrzyp polny zawiera duże ilości krzemionki, która powoduje charakterystyczne chrzęszczenie między zębami. Zawiera również duże ilości selenu oraz cynku.

Wpływ na organizm człowieka

Sam skrzyp człowieka ma naprawdę dobry wpływ na zdrowie człowieka i jest stosowany w różnych formach. Sama roślina wykorzystywana jest w medycynie i w kosmetyce.

Stosowanie w celach medycznych jest związane ze stanami zapalnymi dróg moczowych, kamicy nerkowej oraz cukrzycy. Sam ziele skrzypu ma też właściwości regulujące metabolizm człowieka. U ludzi starszych występują duże braki krzemionki, a skrzyp polny może być stosowany jako źródło wysoko przyswajalnego surowca. Jej obecność w organizmie zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych oraz kamieni nerkowych. Dodatkowo zapobiega też odkładaniu się nadmiernych ilości tłuszczu.

Odwary z ziela stosuje się również w przypadku chorób skóry, łuszczycy czy wypadaniu włosów. Zewnętrznie stosowany do płukania ust, gardła oraz jako okłady do przemywania oparzeń, oraz stanów zapalnych skóry.

W kosmetyce stosowany jest w wielu formach. Jednym z zastosowań jest przemywanie cery zmęczonej, starzejącej się lub trudnej do pielęgnowania. Dodatkowo Skrzyp Polny może być stosowany jako dodatek

Innym problemem, na który pomoże Ci skrzyp polny, są łamiące się paznokcie oraz rozdwajające się końcówki włosów. Warto pamiętać jednak, że najlepsze efekty dadzą suplementy, które działają od środka, a nie zewnętrznie jak szampon czy odżywka.

Suszone ziele skrzypu pomoże Ci na problemy, które związane są z wysypką, wypryskami, egzemą, alergią oraz innymi problemami skórnymi. Pomoże również herbata ze skrzypu.

Suplementy diety, które zawierają skrzyp polny oraz ich postać.

Na szczęście, gdy będziesz potrzebować pomocy, jaką może Ci przynieść to zioło, nie musisz pamiętać jaka forma skrzypu jak działa. Odpowiednio dobrane suplementy sprawią, że w końcu poczujesz się osobą zdrową, a Twoje problemy zaczną Ci mniej doskwierać. Na rynku znajduje się szeroka gama produktów, które możesz sprawdzić na różne schorzenia. Warto jednak zaufać sprawdzonym markom, które zawierają odpowiednie dawki lecznice.

Jeżeli chodzi o produkty, które możesz użyć w celu poprawy kondycji swoich włosów, to należy sprawdzić, jak spisze się Hairvity. Są to tabletki, które wspomagają porost włosów ich prawidłowe funkcjonowanie oraz poprawiają kondycję skóry głowy. Tabletki te wspomagają produkcję kolagenu oraz powstrzymują rozdwajanie się końcówek i obniżają łamliwość włosów.

Innymi tabletkami, które będą miały cudowny wpływ na Twoje włosy to DX2. Są one stworzone z myślą o mężczyznach, którzy mają problemy, powodujące nadmierne wypadnie włosów. Środki zawarte w tym produkcie nie tylko stymulują wzrost i poprawiają kondycję włosów mężczyzny, ale wpływają również pozytywnie na kondycję skóry głowy. Innym produktem, który mogą zastosować mężczyźni to Prolofan.

Priorin Extra to tabletki na porost włosów. Należy jednak zwrócić uwagę, że są one kierowane do osób, które mają problemy z silnym stresem oraz zmianami hormonalnymi. Gdy borykasz się z problemami na tym podłożu i cierpią na tym Twoje włosy, to należy nabyć ten środek.

Skutki uboczne stosowania skrzypu polnego jako suplementu diety.

Pomimo że przyjmowanie skrzypu polnego jest bardzo bezpieczne, to jednak jak każdy produkt należy zachować pewną ostrożność. Zbyt duża ilość tego zioła w diecie może być powodem zubożenia organizmu w Witaminę B. Szczególną uwagę powinny również zachować kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat suplementów diety i ich poszczególnych składników, polecamy odwiedzić portal: BioTrendy.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki