Dwucyfrówka Szczakowianki

Oberwanie chmury i prawdziwy grad… bramek towarzyszył sobotniemu sparingowi Szczakowianki. Biało-Czerwoni w Szczakowej rozgromili 10:0 ekipę Fabloku Chrzanów.

REKLAMA

Przygotowania Szczakowianki do nowego sezonu wkraczają w decydującą fazę. Już 10 sierpnia podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka pierwszy mecz ligowy. Tymczasem w kolejnych sparingach jaworznianie szlifują formę.

W sobotę jaworzniccy Drwale w Szczakowej mierzyli się grającą w chrzanowskiej A klasie drużyną z Chrzanowa. Fablok nie potrafił zatrzymać koncertowo grających gospodarzy i musiał przełknąć gorzką pigułkę. Szczakowianka od samego początku atakowała i już w 6. minucie Paweł Cygnar otworzył wynik spotkania. Jak się okazało, był to znak do rozpoczęcia najprawdziwszej kanonady. W kolejnych minutach piłkarze Biało-Czerwonych urządzili sobie strzelecki trening i brutalnie zdemolowali bezradną defensywę chrzanowian. W ciągu zaledwie 35 minut Szczakowianka zdobyła aż osiem bramek, pozbawiając gości jakichkolwiek złudzeń. Po krótkiej przerwie nad stadion dotarła burza, która w regionie poczyniła sporo szkód. Prawdziwe oberwanie chmury nie zatrzymało jaworznian. Już w pierwszej akcji w drugiej połowie Paweł Cygnar po raz kolejny wpakował piłkę do siatki, podwyższając na 9:0. Kilka chwil później na listę strzelców po raz piąty wpisał się, powracający do drużyny po kilku latach Marcin Smarzyński, zapewniając Drwalom dwucyfrowe prowadzenie. Wreszcie w 65. minucie arbiter zdecydował o przerwaniu spotkania. Taka decyzja spotkała się z pełnym zrozumieniem, boisko bowiem z każdą chwilą stawało się coraz bardziej grząskie, co dodatkowo narażało przemokniętych do suchej nitki piłkarzy na przypadkowe urazy. Ostatecznie jaworznianie wygrali więc 10:0 i w dobrych humorach mogą myśleć o nadchodzących rozgrywkach.

W najbliższym tygodniu Biało-Czerwonych czeka jeszcze jeden sprawdzian przed startem ligi. W ostatnim meczu kontrolnym jaworznianie zmierzą się z grającym w lidze okręgowej Przebojem Wolbrom. Spotkanie to odbędzie się w piątek o godzinie 18:00 na stadionie w Szczakowej.

Szczakowianka Jaworzno – Fablok Chrzanów 10:0 (8:0)
(Cygnar 6, 34, 46, Smarzyński 11, 20, 25, 29, 53, Testowany (3) 14, Testowany (2) 35)

Szczakowianka: Kołodziej – Testowany 1, Wadas, Dębski, Testowany 2 – Testowany 3, Szopa, Fonfara, Chwalibogowski – Cygnar – Smarzyński.
Grali też: Biskup, Testowany 4, Testowany 5

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki