Herbata zielona – 5 powodów aby ją pić

Herbata zielona - 5 powodów aby ją pić
REKLAMA

Wyborny napar z roślin z rodziny kamilia, czyli herbata popularny jest na całym świecie. Jedną z najchętniej wybieranych jest herbata zielona, która ceniona jest nie tylko za swój smak i aromat, ale także za swoje właściwości prozdrowotne. Wspomaga między innymi proces odchudzania i korzystnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi. Dlaczego dokładnie warto ją pić?

Najważniejsze właściwości zielonej herbaty

Herbata zielona uznawana jest za jedna z najzdrowszych herbat. Jednym z ważniejszych powodów ku temu, aby pić ją codziennie, jest to, że zawiera ona w sobie wiele cennych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro i makroelementów, a także witamin. Kolejnym jest to, że wspomaga odchudzanie. Szczególnie, jeśli pita jest przed snem. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na picie zielonej herbaty przed snem, nie może to być świeży napar (z pierwszego parzenia). Dopiero herbata z drugiego parzenia będzie miała właściwości relaksujące i uspokajające, co nie zaburzy snu. Herbatę z pierwszego parzenia o wiele lepiej pić rano. I tutaj do gry wchodzi kolejna zaleta zielonej herbaty – przygotowywana w pierwszym parzeniu pobudza i orzeźwia. Dlatego często jest wybierana jako zamiennik kawy.

Zielona herbata jest też ceniona za wysoką zawartość substancji zaliczanych do antyoksydantów, które chronią organizm przed procesami starzenia się i demencji. Zapobiegają im lub znacznie opóźniają.

Warto też wspomnieć, że zielona herbata wspomaga także funkcjonowanie układu krwionośnego. Wskazuje się, że picie herbaty zielonej może zminimalizować ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Herbata nie tylko zielona – jakie jeszcze rodzaje herbaty warto pić?

Herbata zielona ma bardzo specyficzny smak, dlatego nie zawsze będzie smakować każdemu. Jednak herbat jest wiele rodzajów, które różnią się zarówno aromatem i smakiem. Wśród dostępnych produktów, obok zielonej herbaty dużym powodzeniem cieszą się również herbaty czarne, czerwone i białe. Więcej o ich właściwościach można przeczytać w artykule Czarna, czerwona, zielona czy biała? Poznaj właściwości różnych rodzajów herbat.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement